ივანიშვილი საკუთარ პარტიაზე — ცოტა განსხვავებული წარმოდგენა მქონდა... კარგი გუნდია
პარტია ქართული ოცნების თავმჯდომარეს, ბიძინა ივანიშვილს მიაჩნია, რომ რომ მისივე დაკომპლექტებული ქართული ოცნება კარგი გუნდია. ის ასევე ამბობს, რომ მმართველ გუნდში პროდასავლური იდეოლოგიით გაჟღენთილი წევრები არიან.
"ცოტა განსხვავებული წარმოდგენა მქონდა... კარგი გუნდია, რაც აკლია მალე მივიღებთ, ამას ერთი წელი არ დასჭირდება", — განაცხადა ივანიშვილმა.
მისი თქმით, გუნდში პრობლემები იყო, ჩატყდა ხიდი საზოგადოებასა და ხელისუფლებას შორის. ივანიშვილი პირობას დებს, რომ ამ პრობლემებს ერთ წელში გამოასწორებს და მიიღებს სახალხო ხელისუფლებას.
მისი თქმით, კარგად ვერ გათვალა და პოლიტიკაში დაბრუნება მოუწია. ივანიშვილი ასევე ამბობს, რომ შეიცვლება მართვის ვერტიკალი და პარტიაში არა ერთგულებით, არამედ პროფესიონალიზმის მიხედვით შეირჩევიან.
მას შემდეგ, რაც არჩევნების მეორე ტური დაინიშნა, მმართველმა პარტიამ საკუთარ შეცდომებზე დაიწყო საუბარი.
"სამწუხაროდ, როგორც ყველა ხელისუფლებას, ჩვენც ძალაუფლების კონცენტრაცია, შეიძლება ითქვას, რომ გადაჭარბებული თვითდაჯერებულობა შეგვმატა და მთელ რიგ შემთხვევებში არ ხდებოდა ადეკვატური კომუნიკაცია საზოგადოებასთან", — აღნიშნა კალაძემ.
მისი თქმით, საზოგადოებისგან გზავნილი მიღებულია და მზად არიან ამ გამოწვევას უპასუხონ.