ახალქალაქში ზურაბიშვილის მხარდამჭერ კონცერტს მინისტრები ესწრებიან, კანდიდატი — არა
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / ქართული ოცნება
დღეს, 18 ნოემბერს ახალქალაქში ქართული ოცნების მიერ მხარდაჭერილი საპრეზიდენტო კანდიდატის, სალომე ზურაბიშვილის წინასაარჩევნო კონცერტი გაიმართა. ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ პარლამენტის დეპუტატები, მინისტრები, მათ შორის, იუსტიციის მინისტრი, თეა წულუკიანი და სახელმწიფო მინისტრი შერიგების საკითხებში, ქეთი ციხელაშვილი. წინასაარჩევნო ღონისძიებაში მონაწილეობა არ მიუღია თავად საპრეზიდენტო კანდიდატს.
ქალაქის ცენტრში მოწყობილ დიდ სცენაზე ქართული ოცნების ლიდერები სიტყვით გამოდიოდნენ და ახალქალაქელებს სალომე ზურაბიშვილის მხარდაჭერისკენ მოუწოდებდნენ. ქართული ოცნების პრესსამსახურში On.ge-ს უთხრეს, რომ არ იციან მიზეზი, თუ რატომ არ დაესწრო ღონისძიებას პირადად სალომე ზურაბიშვილი.
სალომე ზურაბიშვილი საკუთარი კანდიდატურის მხარდამჭერ კონცერტებს არ დაესწრო, არც ქუთაისში და არც ბათუმში. ღონისძიებების ფეისბუქლაივი მხოლოდ ქართული ოცნების ოფიციალურ გვერდზე გადაიცემოდა და არა საპრეზიდენტო კანდიდატის.
კონცერტების გარდა, სალომე ზურაბიშვილი თავის საარჩევნო ბანერებზეც აღარ ჩანს. ჟურნალისტებს კი მან განუცხადა, რომ "არის ყველგან, სადაც საჭიროა".