ყველაფერი უფლის ნებით ხდება — სოფო კილაძე არჩევნების შედეგებზე
"ყველაფერი უფლის ნებით ხდება", — ასე გამოეხმაურა მმართველი გუნდის დეპუტატი, სოფო კილაძე ფეისბუქზე 28 ოქტომბრის არჩევნებს. ცესკოს საბოლოო შედეგებით, სალომე ზურაბიშვილსა და გრიგოლ ვაშაძეს შორის მეორე ტური უნდა გაიმართოს.
კილაძეს მიაჩნია, რომ შედეგები გუნდის მიერ დაშვებული შეცდომებიდან გამომდინარეობს.
"ამის არც ხალხზე და არც ნაცებზე გადაბრალება არ იქნება სწორი... ეს არის დიდი გაფრთხილება, რომ ჩვენ არ ავცდეთ ჭეშმარიტ გზას, რომელიც ხალხს სიკეთეს მოუტანს".
ცესკომ ხმების 100% დაითვალა. მონაცემების მიხედვით, საქართველოში მეორე ტური ხელისუფლების მხარდაჭერილ კანდიდატ სალომე ზურაბიშვილსა და გაერთიანებული ოპოზიციის კანდიდატ გრიგოლ ვაშაძეს შორის გაიმართება. ცესკომ წინასწარი მონაცემების განახლებული შედეგები გამოაქვეყნა.
გუშინ, 28 ოქტომბერს ეგზიტპოლების გამოცხადების შემდეგ, ევროპული საქართველოს საპრეზიდენტო კანდიდატმა, დავით ბაქრაძემ განაცხადა, რომ მეორე ტურში გაერთიანებული ოპოზიციის კანდიდატს, გრიგოლ ვაშაძეს დაუჭერს მხარს. ვაშაძეს მხარდაჭერა გამოუცხადა რესპუბლიკურმა პარტიამაც.
შენების მოძრაობის ლიდერმა, დავით უსუფაშვილმა კი განაცხადა, რომ მეორე ტურში არც ერთ კანდიდატს არ დაუჭერს მხარს.