#ნუყიდისაქართველოს — საზოგადოების ნაწილი სალომე ზურაბიშვილს კამპანიისთვის 30 თეთრს ურიცხავს
#ნუყიდისაქართველოს — ამ ჰეშთეგით საზოგადოების ნაწილმა სალომე ზურაბიშვილის წინააღმდეგ ფლეშმობი დაიწყო. მოქალაქეები ზურაბიშვილის საარჩევნო კამპანიისთვის 30 თეთრს რიცხავენ და დანიშნულებაში უთითებენ "30 ვერცხლის ნაცვლად". გადარიცხვის დამადასტურებელ ქვითრებს კი ფეისბუქზე აქვეყნებენ.
აქცია მას შემდეგ დაიწყო, რაც გაირკვა, რომ სალომე ზურაბიშვილმა საკუთარ თავს 40 000 ლარი კომპანია კოკა-კოლის დირექტორმა კი 50 000 ლარი შესწირა. საზოგადოება აპროტესტებს სალომე ზურაბიშვილის დამოკიდებულებას აგვისტოს ომთან დაკავშირებით.
საქართველოს პრეზიდენტობის კანდიდატმა სალომე ზურაბიშვილმა, რომელსაც მხარს ქართული ოცნება უჭერს, ტოკ-შოუ რეაქციაში 2008 წლის ომზე საუბრისას განაცხადა, რომ ქართულმა მხარემ თავისი მოსახლეობა დაბომბა, რაც ფაქტებითაა დასაბუთებული.
"ომი დაიწყო საუკუნის წინ რუსეთმა, ჩვენ იმ დროს ჩავერთეთ რუსეთის პროვოკაციაში და წავედით ამ საომარ ვითარებაში, საქართველომ დაიწყო ეს ნაწილი ამ საომარი ვითარების. ეს არის ყველასთვის ცნობილი და ოფიციალური ვერსია, რასაც ევროკავშირი ადასტურებდა, ჩვენ ამას არ გადავხედავთ", - თქვა ზურაბიშვილმა.