გია ვოლსკის ეჭვი ეპარება, რომ თორნიკე რიჟვაძის დატოვებული წერილი მისი დაწერილია
ქართული ოცნების დეპუტატი გია ვოლსკი ჟურნალისტის კითხვაზე "ეჭვი გეპარებათ, რომ ეს წერილი თორნიკე რიჟვაძის დაწერილია?" უპასუხა — "კი, ეჭვი მეპარება".
"ეგ არავინ იცის, ვინ რა წერილი დაწერა. მე არც არაფერს უარვყოფ, არც არაფერს ვამტკიცებ. საერთოდ, პოლიტიკოსის საქმე არ არის, გამოიყენოს ეს ვითარება, უბედურება იმისთვის, რომ დივიდენდი მიიღოს. გამოძიება გვაჩვენებს შედეგებს. იქამდე არ მაქვს კომენტარი გარდა იმისა, რომ თორნიკე რიჟვაძეს გამოჯანმრთელებას ვუსურვებ და მის ოჯახს ვუსურვებ, რომ გვერდით ჰყავდეთ…
მედია ვალდებულია, თუკი რამე რეალური ჩაუვარდება ხელში, გამოაქვეყნოს და გამოძიება ვალდებულია, რომ დაადასტუროს არის თუ არა ეს წერილი თორნიკეს დაწერილი. თუ მისი დაწერილია, მაშინ გაარკვიოს, ვინ რას აბრალებდა და საერთოდ რა მოხდა იქ," — განაცხადა ვოლსკიმ.
შეგახსენებთ, 7 ივლისს პრაიმ ტაიმის ინფორმაციით, თორნიკე რიჟვაძემ თვითმკვლელობის მცდელობამდე წერილი დაწერა, რომელიც მის ტანსაცმელში სამედიცინო პერსონალმა აღმოაჩინა. გამოცემა თორნიკე რიჟვაძის მიერ სავარაუდო თვითმკვლელობის მცდელობამდე დაწერილი წერილის შინაარს ასაჯაროებს. ამის შემდეგ წერილის ტექსტი ტელეკომპანია იმედმა გაავრცელა.
პროკურატურამ საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოს დირექტორს, ალექსი ახვლედიანს ბრალი სისხლის სამართლის კოდექსის 238-ე მუხლით (ცეცხლსასროლი იარაღის დაუდევრად შენახვა, რამაც მძიმე შედეგი გამოიწვია) წარედგინა, რაც სასჯელის სახედ და ზომად სამ წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.