ირაკლი კობახიძე: მაქვს შთაბეჭდილება, რომ გახარია გაურბის კითხვებს და ამის გამო ითხოვს განსხვავებულ ფორმატს დიალოგისთვის
"მე მაქვს შთაბეჭდილება, რომ გახარია გაურბის კითხვებს და ამის გამო ითხოვს ის განსხვავებულ ფორმატს დიალოგისთვის", — ამის შესახებ ოცნების პრემიერმინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისი თქმით, "გახარია თუ მართალია, მის ინტერესში უნდა შედიოდეს კითხვებზე პასუხის გაცემა".
"მაქვს შთაბეჭდილება, რომ გახარია გაურბის კითხვებს და ამის გამო ითხოვს ის განსხვავებულ ფორმატს დიალოგისთვის, თუმცა მგონია, რომ თუ მართალია, სწორედ მის ინტერესებში უნდა იყოს კომისიაზე მისვლა და კითხვებზე პასუხის გაცემა. როდესაც მე ვიცი, რომ წერილის თანახმად, ის რამდენიმე კვირით არის წასული საქართველოდან, ეს ღიმილისმომგვრელია, ასე სამარცხვინო გაქცევას საგამოძიებო კომისიიდან, შეფასებაც არ სჭირდება. მას რომ ჰქონდეს კითხვებზე პასუხები, ამას არ გააკეთებდა.
რაც შეეხება ჩორჩანას საქმეს, აქაც გამოძიება უნდა დასრულდეს, ეს არის საპარლამენტო საგამოძიებო კომისიის საქმე, ეს არის სამართალდამცველი უწყებების საქმე. ჩემთვის სურათი არის დღესავით ნათელი, ეს იყო მინი მოდელი იმისა, რაც გააკეთა სააკაშვილმა 2008 წელს", — განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
პარტიამ გახარია საქართველოსთვის გუშინ გაავრცელა განცხადება, რომ "გიორგი გახარია წინასწარ დაგეგმილი ვიზიტით საზღვარგარეთ იმყოფება და გამოთქვა მზაობა, საგამოძიებო კომისიის სხდომაში მონაწილეობა მიიღოს დისტანციურ, ე.წ. "ონლაინ” რეჟიმში", რაზეც ოცნების პარლამენტის საგამოძიებო კომისიამ უარი განაცხადა. ისინი გახარიას საგამოძიებო კომისიაზე გამოცხადებას მოითხოვენ.
შეგახსენებთ, რომ გიორგი გახარია საგამოძიებო კომისიაში მეორედ დაიბარეს. პირველად ოცნების პარლამენტის საგამოძიებო კომისიის წინაშე მიმდინარე წლის აპრილში წარდგა.
- გიორგი გახარია: ["ქართული ოცნება"] იძულებული გახდა ეძალადა საქართველოს მოქალაქეებზე ფიზიკურად და ქვეყანაში პოლიტიკური პატიმრები გაეჩინა
- პარტიამ "გახარია საქართველოსთვის" პოლიტიკური საბჭოს განახლებული შემადგენლობა დაამტკიცა
- გიორგი გახარია: ჩვენ ვემზადებით ნებისმიერი შემდეგი არჩევნებისთვის, ამ პასუხისმგებლობიდან გამომდინარე ვიღებთ იმ პასუხისმგებლობას
- გიორგი გახარია: დღევანდელი დღე გვახსენებს, რომ ერთიანობის გარეშე ჩვენ ვსუსტდებით და მტერი ამას ჩვენს წინააღმდეგ იყენებს