"მთავარი არხის" ოპერატორი სერგი ბარამიძე მოსამართლე მანუჩარ ცაცუამ სამართალდამრღვევად ცნო და სიტყვიერი შენიშვნა გამოუცხადა
მთავარი არხის ოპერატორ სერგი ბარამიძეს, რომელზეც 19 ნოემბერს, პოლიციამ იძალადა, მოსამართლე მანუჩარ ცაცუამ სიტყვიერი გაფრთხილება გამოუცხადა. ბარამიძის მიმართ გამოძიება ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 166-ე და 173-ე მუხლებით მიმდინარეობდა. 166-ე მუხლით დაწყებული სამართალწარმოება, რაც ხულიგნობას გულისხმობს, შეწყდა, თუმცა ოპერატორი სამართალდამრღვევად გამოცხადდა 173-ე მუხლით, რაც პოლიციელისათვის ხელის შეშლას გულისხმობს.
სასამართლო პროცესზე შსს-ს წარმომადგენელი ამტკიცებდა, რომ სერგი ბარამიძე ადგილზე უმისამართოდ იგინებოდა და პოლიციას მუშაობაში ხელს უშლიდა. თავად ბარამიძე ბრალს არ აღიარებს, რაც სასამართლოზეც განაცხადა — მისი თქმით, ადგილზე სწორედ ნიღბიანი პოლიციელები იგინებოდნენ.
სერგი ბარამიძე პოლიციამ 19 ნოემბერს, მელიქიშვილის გამზირზე, იმ დროს დააკავა, როცა ის სამსახურებრივ მოვალეობას ასრულებდა.