შალვა პაპუაშვილი ოფიციალური ვიზიტით უნგრეთში გაემგზავრა
"ოცნების" პარლამენტის თავმჯდომარე, შალვა პაპუაშვილი ოფიციალური ვიზიტით უნგრეთში გაემგზავრა. ამის შესახებ პარლამენტი პრესსამსახურის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში ვიგებთ.
ამასთან, ინფორმაციაში წერის, რომ ვიზიტის ფარგლებში, პარლამენტის თავმჯდომარე უნგრეთის ქალაქ ბუდაპეშტში მაღალი დონის შეხვედრებს გამართავს.
"შალვა პაპუაშვილი შეხვდება პარლამენტის თავმჯდომარეს ლასლო კოვერს, პრემიერ-მინისტრს ვიქტორ ორბანს და პრეზიდენტს ტამაშ შუიოკს. საქართველოს დელეგაციის შემადგენლობაში, რომელსაც პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი ხელმძღვანელობს, საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარე ნიკოლოზ სამხარაძე, ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე ლევან მახაშვილი, ფრაქცია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარის მოადგილე გენრიეტა წიწავა და საქართველოს პარლამენტის უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი, დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე ირაკლი მეზურნიშვილი არიან", — აღნიშნულია ინფორმაციაში.