დიმიტრი გვრიტიშვილი: უფლება გვაქვს, რომ წელიწადში ერთხელ მაინც კორპორაციულ საღამოზე შევიკრიბოთ
ფოტო: საზოგადოებრივი მაუწყებელი
"არასამუშაო დროს, უფლება გვაქვს, რომ წელიწადში ერთხელ მაინც კორპორაციულ საღამოზე შევიკრიბოთ - სანქციების არავის ეშინია", - ამის შესახებ იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს მოსამართლე წევრმა, დიმიტრი გვრიტიშვილმა ჟურნალისტებს რესტორან “ბაბილოსთან” განუცხადა, სადაც მოსამართლეების სადღესასწაულო ვახშმისთვის მოსამართლეთა შეკრება მწვავე პროტესტის ფონზე მიმდინარეობს.
"ყველას აქვს უფლება პროტესტი გამოხატოს. ეს იმას არ ნიშნავს, რომ ვინმემ სიცოცხლე და არსებობა შეწყვიტოს. მოსამართლეები ვართ არასამუშაო დროს, უფლება გვაქვს, რომ წელიწადში ერთხელ მაინც კორპორაციულ საღამოზე შევიკრიბოთ. პროტესტის გამოხატვა შეიძლება...
ყოველ კონკრეტულ შემთხვევაში დარწმუნებული ვარ, რომ ჩემი კოლეგა მოსამართლეები გადაწყვეტილებას იღებენ მტკიცებულებების საფუძველზე, საქმეში არსებული კონკრეტული გარემოებების შეფასების შედეგად. მე არ ვიცი ცალკეული საქმეები. ჩემს ხელთ არსებული ინფორმაციით, ყველა მოსამართლე გადაწყვეტილებას იღებს კანონის შესაბამისად", — განაცხადა დიმიტრი გვრიტიშვილმა.
სანქციებთან დაკავშირებით გვრიტიშვილმა თქვა, რომ ე.წ. სანქციებს ყოველთვის აკრიტიკებდა და "სანქციების არავის ეშინია".
საპროტესტო აქციებზე დაკავებულთა ოჯახის წევრებს, ახლობლებსა და მოქალაქეებს რესტორნის შესასვლელთან საპროტესტო ბანერი აქვთ გაშლილი. მოსამართლეთა ნაწილს რესტორანში მოსახვედრად ამ ბანერში გაძრომა უწევს, ნაწილს — გადაბიჯება, ნაწილმა კი გაძრომა არ ისურვა და უკან გაბრუნდა.