ირონიული განცხადებაა და არა აღიარება — კობახიძე ზვიად ხარაზიშვილის "არაკაცების სიაზე"
მოკლედ: საქართველოს პრემიერ-მინისტრის, ირაკლი კობახიძის თქმით, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორის, ზვიად ხარაზიშვილის განცხადება, რომ აქციაზე "არაკაცებს სცემდა და აქვს სია", ირონიული განცხადებაა და არა აღიარება.
- ამის შესახებ კობახიძემ განაცხადა დღეს, 30 მაისს, ჟურნალისტებთან კომენტარში.
დეტალები: კობახიძის თქმით, რუსული კანონის საპროტესტო აქციებზე, შინაგან საქმეთა სამინისტრო, ევროპულზე და ამერიკულზე მაღალი სტანდარტით მოქმედებდა, "ამ კონკრეტული ინციდენტების გამოკლებით".
კონტექსტი: 28 მაისს, პარლამენტთან, რუსული კანონის საპროტესტო აქციაზე, იმყოფებოდა სპეცრაზმის უფროსი ზვიად ხარაზიშვილი (ხარება).
- ჟურნალისტების კითხვაზე, აპირებდა თუ არა სპეცრაზმი ახალგაზრდების ცემას, ხარაზიშვილმა თქვა, რომ "ის არ სცემს ახალგაზრდებს, არამედ სცემს არაკაცებს და აქვს სია".
- 28 მაისს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის უფროსი, ვაჟა სირაძე ზვიად ხარაზიშვილის განცხადებას გამოეხმაურა და თქვა, რომ "სია არ არსებობს".