ქართული ოცნება კვლავ ატარებს იმ პოლიტიკას, რომელიც რუსეთის, პუტინის ინსტრუქციებს ეფუძნება. ცხადია, რომ პრეზიდენტის მიმართ იმპიჩმენტის პროცედურის დაწყება, სწორედ, იყო ნაკარნახევი რუსეთის მხრიდან. შესაბამისად, ამოცანა იყო და არის ქართული ოცნების, რომ ერთადერთი ინსტიტუცია, რომელიც ინარჩუნებდა დღემდე და ინარჩუნებს დამოუკიდებლობას, მოახდინონ ამ ინსტიტუციისთვის დიდი დარტყმის მიყენება. რა თქმა უნდა, სასამართლომ გაახმოვანა ის, რაც ქართულმა ოცნებამ დაუკვეთა. ამ შემთხვევაში, კვლავ, კიდევ ერთხელ დადასტურდა, რომ საკონსტიტუციო სასამართლოც არის ქართული ოცნების ნების ბრმად აღმსრულებელი.
საბოლოო ჯამში, ქართული ოცნების ეს მცდელობა, გამომდინარე რუსეთიდან მიღებული ინსტრუქციებისგან, ემსახურება იმას, რომ ხელი შეუშალოს სალომე ზურაბიშვილს იმ უმნიშვნელოვანესი ვიზიტების განხორციელებაში, რომელიც ემსახურებოდა საქართველოსთვის ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსის მიღებას, ხელი შეუშალოს მის შეხვედრებს ევროპელ ლიდერებთან. ამას ემსახურება მთელი ეს ავანტიურა, რომელიც წამოიწყო ქართულმა ოცნებამ და რომელიც, დღეს გაახმოვანა საკონსტიტუციო სასამართლომ.
ამბობს ლელო საქართველოს ერთ-ერთი ლიდერი, ბადრი ჯაფარიძე. საკონსტიტუცო სასამართლომ დაადგინა სალომე ზურაბიშვილის მიერ კონსტიტუციის დარღვევა.