ბოსტონის კოლეჯის პროფესორების ვორკშოფი: ხელოვნური ინტელექტის დემისტიფიკაცია
ფოტო: ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
27 მაისს, 15:00 საათზე, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი უმასპინძლებს ბოსტონის კოლეჯის პროფესორებსა და IT სფეროს სპეციალისტებს, რომლებიც ჩაატარებენ გამორჩეულ ვორქშოფს IT მიმართულების სტუდენტებისა და ამ სფეროთი დაინტერესებული პირებისთვის. ღონისძიებაზე დასწრება უფასოა.
ვორქშოფის თემა იქნება: ხელოვნური ინტელექტის დემისტიფიკაცია — საფუძვლებიდან აპლიკაციებამდე.
ძირითადი მომხსენებელი დოქტორი დონგლაი ვეია (დოქტორის ხარისხი დაიცვა MIT-ში), ბოსტონის კოლეჯის პროფესორი, ჰარვარდის უნივერსიტეტის აფილირებული მკვლევარი.
ვორქშოფის შესახებ: AI-ის ხანა უკვე დაიწყო. ისევე, როგორც პერსონალური კომპიუტერებისა და ინტერნეტის რევოლუციურ გამოგონებებს, AI-ს აქვს პოტენციალი გარდაქმნას ჩვენი ცხოვრების ყველა ასპექტი, ჯანდაცვისა და განათლების სფეროთი დაწყებული ტრანსპორტითა და გართობით დამთავრებული. თუმცა AI ხშირად კომპლექსურ და გაუგებარ სფეროდ რჩება ფართო საზოგადოების, მათ შორის სტუდენტებისთვის. ვორკშოპი მიზნად ისახავს ხელოვნური ინტელექტის დემისტიფიკაციას ფუნდამენტური ცნებების ახსნითა და პრაქტიკული სავარჯიშოების დახმარებით.
სემინარი შედგება ძირითადი პრეზენტაციისა და პრაქტიკული გაკვეთილისგან. დაინტერესებული პირები პრაქტიკულ სესიაზე შეძლებენ რეალურ დროში შექმნან სატრანსპორტო საშუალებათა დათვლის აპლიკაცია.
ვორქშოფზე დასწრებად შეავსეთ სარეგისტრაციო ფორმა, რის შემდეგაც მიიღებთ დეტალურ ინფორმაციას ღონისძიების შესახებ.
სარეგისტრაციო ფორმა: http://tiny.cc/ai527
შეხვედრის სამუშაო ენა ინგლისური იქნება. ვორქშოფის პირველი სესია T306 აუდიტორიაში ჩატარდება, ხოლო მეორე T405 აუდიტორიაში (ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის T კორპუსი, ქ. ჩოლოყაშვილის გამზ. N3/5)