ამის შესახებ გვარამიას საქმის პროკურორმა, ზვიად გუბელაძემ მედიასთან ისაუბრა.
რატომ არის მნიშვნელოვანი: ხელისუფლებისადმი კრიტიკულად განწყობილი მთავარი არხის დამფუძნებელი, ნიკა გვარამია დღეს სააპელაციო სასამართლომ 3 წლითა და 6 თვით პატიმრობაში დატოვა.
- ბრალდების მხარე გვარამიას რუსთავი 2-ის დირექტორობის დროს ტელეკომპანიის კუთვნილი ქონების დიდი ოდენობით გაფლანგვას, კომერციულ მოსყიდვას, ყალბი ოფიციალური დოკუმენტის დამზადებასა და გამოყენებას, ასევე, უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციას ედავება.
- ამავე საქმეზე ბრალდებული ზურაბ იაშვილი სასამართლომ უდანაშაულოდ ცნო, კახა დამენიას კი მუხლი გადაუკვალიფიცირა და 50 000-ლარიანი ჯარიმა დააკისრა.
დეტალები: პროკურატურა სააპელაციო სასამართლოს გადაწყვეტილებით უკმაყოფილოა. როგორც გუბელაძე ამბობს, საქმეზე ბრალდებულ სამივე პირს პატიმრობა უნდა შეფარდებოდა.
- ამ მოთხოვნით ბრალდების მხარე საქმეს უზენაეს სასამართლოში გაასაჩივრებს.
- "ჩვენ მოპოვებული გვაქვს უტყუარი მტკიცებულებები, რომლებიც ადასტურებს რომ სამივე პირს ჩადენილი აქვს ბრალად წარდგენილი ქმედება და დანაშაული".
- "გვაქვს გონივრული მოლოდინი, რომ უზენაესი სასამართლო მაინც მიიღებს სამართლიან და კანონიერ გადაწყვეტილებას და სამივე პირს დამნაშავედ ცნობს წარდგენილ ბრალდებაში", — განაცხადა გუბელაძემ.