საქართველოში მრავალფეროვანი ოპოზიციური სპექტრია — არიან "დესტრუქციულები" და "შედარებით კონსტრუქციულები", პარლამენტში შესულები, გამოსულები, მერე ისევ შესულები, ან საერთოდ არშესულები, ერთმანეთზე განაწყენებულები და ხანდახან ერთიანები, ზოგჯერ დაპირისპირებულები და რაც მთავარია, მთავრობის მიმართ კრიტიკულები.
On.ge-მ შენთვის მორიგი ქვიზი მოამზადა. ნახე, როგორ გახსოვს ოპოზიციის ლიდერები, განცხადებები და მოვლენები, რომლებიც მათ უკავშირდება, თან შეამოწმებ, რამდენად კარგი პოლიტიკური მეხსიერება გაქვს.
ტესტის დაწყება1 / 14 პარლამენტში რომელი ოპოზიციონერის შესვლის გამო წააგო რაქვიაშვილმა ხვიჩიასთან სახინკლე?
2 / 14 გახოვს ოპოზიციური პარტიის რომელი ლიდერი "ასეირნეს" ევაკუატორით?
კადრი ვიდეოდან
3 / 14 ჩამოთვლილთაგან ვინ დაინტერესდა, ფიქრობს თუ არა მოსამართლეობის კანდიდატი, რომ გამრავლდეს?
4 / 14 გახსოვს ვის აჩუქა ნიკა მელიამ სათამაშო თოფი?
5 / 14 ბიზნესომბუდსმენი, პრემიერმინისტრი, შს მინისტრი — რომელი "მოქმედი ოპოზიციონერი" იკავებდა ყველა ამ პოსტს?
6 / 14 ოპოზიციური პარტიის რომელმა ლიდერმა ჩაატარა ფეისბუქგამოკითხვა, შევიდეს თუ არა პარლამენტში?
7 / 14 ამათგან რომელი დარჩა ევროპულ საქართველოში?
8 / 14 "ვერ აგისრულებ, რასაც დაგპირდი" — თუ იცი, ოპოზიციური პარტიის რომელ ლიდერს გაახსენდა ეს სიმღერა, როცა ენმ-მ საპარლამენტო ბოიკოტი შეწყვიტა?
9 / 14 ჩამოთვლილთაგან ვის არ დაუტოვებია რესპუბლიკური პარტია?
10 / 14 მას შემდეგ, რაც წალენჯიხის მერი ოპოზიციის კანდიდატი გახდა, ოპოზიციური პარტიის რომელმა ლიდერმა გამოთქვა იქ "გადასახლების" სურვილი?
11 / 14 ოპოზიციური პარტიის რომელმა ლიდერმა შეაფასა ოპოზიციაში არსებული მდგომარეობა სიტყვებით: "სრული დომხალი და აჯაფსანდალი"
12 / 14 ოპოზიციური პარტიის რომელი ლიდერი შეხვდა აგვისტოს ომის შემდეგ პუტინს ორჯერ?
13 / 14 ვინ შევიდა საქართველოს დროშით პარლამენტში, როცა პარლამენტის თავმჯდომარის სკამში სერგეი გავრილოვი ჩაჯდა?
14 / 14 ოპოზიციური პარტიის რომელ ლიდერს ეკუთვნის ფრაზა: "ვინ დავაწყნარო, კაცო, მე თვითონ ვერ ვმშვიდდები"?
ნახე ჩვენი სხვა ქვიზებიც: