ვტოვებთ კლუბს, ხოლო პასუხისმგებელ პირებს ვაძლევთ გონივრულ ვადას, დროულად მოგვიხსნან ლუქი — KHIDI
კლუბ KHIDI-ს განცხადებით, ესკალაციის თავიდან აცილების მიზნით, ამ ეტაპზე კლუბს ტოვებენ, თუმცა პასუხისმგებელ პირებს გონივრულ ვადას აძლევენ, რომ მათი მუშაობა დაუშვან. როგორც კლუბის მიერ გავრცელებულ განცხადებაშია აღნიშნული, წინააღმდეგ შემთხვევაში "მხოლოდ წინააღმდეგობას მიიღებენ".
"აღსანიშვანია, რომ აქამდე პირველივე ჯერზე დაჯარიმებასთან ერთად დალუქვის პრეცედენტი არ დაფიქსირებულა. ინფორმაციის მოწოდებისთანავე, კლუბის ტერიტორიაზე შევიკრიბეთ სფეროს წარმომადგენლები და კლუბის გულშემატკივრები. ამის პარალელურად, შრომის ინსპექციის წარმომადგენლელებმა მოგვცეს გონივრული ვადა კლუბის დასატოვებლად. სხვა შემთხვევაში კლუბს იძულებით დაგვატოვებინებდნენ.
ვგრძნობთ პასუხისმგებლობას ჩვენი გულშემატკივრებისა და მეგობრების მიმართ და ესკალაციის თავიდან აცილების მიზნით ვტოვებთ კლუბს, ხოლო დალუქვაზე პასუხისმგებელ პირებს ვაძლევთ გონივრულ ვადას, დროულად მოგვიხსნან ლუქი და კლუბების მუშაობის დაშვებასთან ერთად, ავტომატურად მოგვცენ მუშაობის განახლების საშუალება. სხვა შემთხვევაში ჩვენგან მიიღებენ მხოლოდ წინააღდმეგობას", — აღნიშნულია განცხადებაში.
მათი თქმით, ღონისძიება 3 დეკემბერს, 21-თვიანი პაუზის შემდეგ გამართეს, რეგულაციებს მკაცრად იცავდნენ და იქ მხოლოდ მწვანე პასპორტის მქონე პირები დაიშვებოდნენ. მიუხედავად ამისა, დღეს შრომის ინსპექციამ კლუბი KHIDI 10 000 ლარით დააჯარიმა და დალუქა. მათი განცხადებით, ხიდზე აკრძალული გასართობი ღონისძიების ფაქტი გამოავლინეს.