გამოკითხვის შედეგები: ქართული ოცნება - 26%, ენმ - 15%
საერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტიტუტის (IRI) მიერ ჩატარებული გამოკითხვის შედეგებით, შემდეგ კვირას რომ ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები ტარდებოდეს, მოსახლეობა შემდეგ არჩევანს გააკეთებდა:
- ქართული ოცნება - 26%;
- ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - 15%;
- ევროპული საქართველო - 8%;
- ლეიბორისტული პარტია - 6%;
- პატრიოტთა ალიანსი - 4%;
- თავისუფალი დემოკრატები - 3%;
- გაერთიანებული დემოკრატიული მოძრაობა - 2%;
- ახალი პოლიტიკური ცენტრი - გირჩი 1%;
- რესპუბლიკური პარტია - 1%;
- არცერთი - 12%;
- უარი პასუხზე - 19%.
საერთაშორისო რესპუბლიკურმა ინსტიტუტმა (IRI) 4 აპრილს გამოაქვეყნა მთელი ქვეყნის მასშტაბით ჩატარებული სოციალური გამოკითხვის შედეგები, რომელიც არაერთ მნიშვნელოვან საკითხს ეხება, მათ შორის ევროკავშირში გაწევრებას, რუსეთთან ურთიერთობებს, ასევე, მოსახლეობის პოლიტიკურ სიმპათიებს.
IRI-მ გამოკითხვა მთელი ქვეყნის მასშტაბით (აფხაზეთისა და სამხრეთ ოსეთის გამოკლებით) ჩაატარა 2017 წლის 22 თებერვლიდან 8 მარტის პერიოდში. პირისპირ ინტერვიუს სახით, სულ გამოიკითხა საქართველოში საარჩევნო ხმის უფლების მქონე 1 501 მუდმივი მაცხოვრებელი, პასუხი გაცემის მაჩვენებელი 69 პროცენტია, ცდომილების ზღვარი კი მერყეობს პლუს-მინუს 2,5 პროცენტით.