დეპუტატებს სააკაშვილთან შეხვედრის საშუალება არ აქვთ, თუ ასე გაგრძელდება, მკურნალობის პროცესს შეწყვეტს — ბასილაია
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/რადიო თავისუფლება
მიხეილ სააკაშილის ადვოკატის, ბექა ბასილაიას განცხადებით, დეპუტატებს მიხეილ სააკაშვილთან შესვლის შესაძლებლობას არ აძლევენ, რისი სამართლებრივი წინაპირობაც არ არსებობს. მისი თქმით, ეს სააკაშვილის საქმიანობის ხელისშეშლაა და თუ ასე გაგრძელდა, ის მკურნალობის პროცესზე უარს იტყვის.
"ეს არის პოლიტიკური იზოლაციის პროცესი ხელისუფლების მხრიდან, ეს არის მიხეილ სააკაშვილისთვის ხელის შეშლის პროცესი და ამას არანაირი სამართლებრივი წინაპირობა არ აქვს, დეპუტატებს აქვთ სრული უფლება, შეხვდნენ მიხეილ სააკაშვილს, როგორც აქამდე ხვდებოდნენ თუნდაც #12 ან #18 დაწესებულებაში. ამ ყველაფერს აკეთებენ იმისთვის, რომ მიხეილ სააკაშვილის პოლიტიკური საქმიანობა შეზღუდონ. მიხეილ სააკაშვილს აქვს მკაფიო პოზიცია, რომ თუ ეს გაგრძელდება და თუ ამას დაუყოვნებლივ არ დაესმება წერტილი, ის გორის ჰოსპიტალში მიმდინარე მკურნალობის პროცესს შეწყვეტს და მიიღებს მხოლოდ იმ მედიკამენტებს, რასაც იღებდა მანამდეც დანიშნულებით, ვიდრე საქართველოში ჩამოვიდოდა", — აცხადებს ის.
მოგვიანებით ამის შესახებ სააკაშვილმა Facebook გვერდზე დაწერა და აღნიშნა, რომ მხოლოდ იმ მედიკამენტებს მიიღებს, რომელიც "ტყვედ ჩავარდნამდე ჰქონდა გამოწერილი".
მიხეილ სააკაშვილი გორის სამხედრო ჰოსპიტალში მე-6 დღეა იმყოფება. იქ გადაყვანა იუსტიციის სამინისტრომ 19 ნოემბერს შესთავაზა, რასაც ექსპრეზიდენტი დათანხმდა და შიმშილობა შეწყვიტა.