18 ნოემბრის მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსის 4 446 ახალი შემთხვევა დადასტურდა, გამოჯანმრთელდა — 5 320, ხოლო გარდაიცვალა — 77 ადამიანი.
ქვეყანაში Covid-19-ის პანდემიის გავრცელებიდან დღემდე დადასტურებული შემთხვევების საერთო რაოდენობა შეადგენს 800 293-ს, მათგან გამოჯანმრთელდა — 737 316, ხოლო ვირუსს ჯამში ემსხვერპლა 11 289 ადამიანი.
ბოლო 24 საათში ქვეყნის მასშტაბით ჩატარდა 50 026 კვლევა ტესტით. მათ შორის ანტიგენის სწრაფი ტესტით — 31 072, ხოლო PCR-ით — 18 954.
დადებითობის დღიური მაჩვენებელი არის — 8.89%, ბოლო14 დღის — 9,63%, ბოლო 7 დღის — 9,05%.
დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 4 732 ახალი შემთხვევიდან:
- თბილისში გამოვლენილია 1 646 შემთხვევა;
- აჭარა — 190;
- იმერეთი — 819;
- ქვემო ქართლი — 258;
- შიდა ქართლი — 422;
- გურია — 117;
- სამეგრელო - ზემო სვანეთი — 387;
- კახეთი — 315;
- მცხეთა-მთიანეთი — 90;
- სამცხე-ჯავახეთი — 144;
- რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი — 58.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა 51 662 საიდანაც: 6 505 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში — 2 541, აჭარაში — 567, იმერეთში — 1 358. ამ ეტაპზე მძიმე პაციენტია 1 637 პირი, მათ შორის, თბილისში — 630, აჭარაში — 128, იმერეთში — 498. ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იმყოფება 383 პირი, მათგან თბილისში — 222, აჭარაში — 38, იმერეთში — 34.
1 170 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, მათ შორის 777 — თბილისში, 227 — აჭარაში. 43 987 პირი ვირუსის მკურნალობის კურსს გადის საცხოვრებელ ბინაზე.
საკარანტინე სივრცეებში მოთავსებულია 52 ადამიანი, მათ შორის, თბილისში — 52, ხოლო აჭარაში — 0.
სულ 2020 წლის 6 ოქტომბრიდან — მ/წ 17 ნოემბრის პერიოდში, სახელმწიფო საზღვრიდან საკარანტინე სივრცეებში გადაყვანილია — 25 293 პირი.
ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 45 081 ადამიანი.