საქმე სულ უფრო პოლიტიკური ხდება და ქართული ოცნება სულ უფრო ემსგავსება წინა ხელისუფლებას — კრამონი
ევროპარლამენტარი ვიოლა ფონ კრამონი წერს, რომ პენიტენციური სამსახურის მიერ გავრცელებული კადრები მიუღებელია და ამით სააკაშვილის საქმე სულ უფრო პოლიტიკური ხდება. მისი თქმით, ქართული ოცნება უფრო და უფრო ემსგავსება წინა ხელისუფლებას.
"შევძრწუნდი ციხეში ექსპრეზიდენტ სააკაშვილის მიმართ არასათანადო მოპყრობით. ამ ვიდეოების გავრცელება მიუღებელია. საქმე სულ უფრო პოლიტიკური ხდება და ქართული ოცნება უფრო და უფრო ემსგავსება წინა ხელისუფლებას. საქართველო უკეთესს იმსახურებს", — წერს ის.
კრამონის განცხადებით, სააკაშვილმა დაუყონებლივ უნდა შეწყვიტოს შიმშილობა, მიიღოს სათანადო სამედიცინო დახმარება და უნდა მიეცეს უფლება, დაესწროს საკუთარ, არაპოლიტიზირებულ სასამართლო პროცესს. მისი თქმით, მიმდინარე მოვლენები მხოლოდ რუსეთის სასარგებლოდაა.
"საქართველომ უნდა გადალახოს ეს არეულობა და დაიწყოს რეალური პრობლემების მოგვარება, როგორიცაა რუსული ოკუპაცია, სიღარიბე და დემოკრატიისგან უკან გადადგმული ნაბიჯები.
...და ვის სასარგებლოდაა ეს არასაჭირო დრამა? არა საქართველოს ხალხისა და ნამდვილად არც მათი საერთაშორისო მეგობრებისა. არამედ მათთვის, ვინც ხალისით თელავს საქართველოს ხუთჯვრიანი დროშას", — წერს ევროპარლამენტარი.