რატომ გაახსენდა მესამე დღეს — მდინარაძე იზა ჩირგაძეზე
ფოტო: თამთა კახაბერიძე / On.ge
ქართული ოცნების აღმასრულებელი მდივანი, მამუკა მდინარაძე აცხადებს, რომ თუ ქუთაისის 90-ე საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრზე, იზა ჩირგაძეზე ნამდვილად იყო ზეწოლის შემთხვევები, მაშინ მას პირველივე დღეს უნდა ეთქვა ამის შესახებ. მისი მტკიცებით, ჩირგაძის მიერ გავრცელებული ინფორმაცია სიმართლეს არ შეესაბამება.
"მე არ ვიცი, ამ შემთვევაში რა იყო საფუძველი იმ არასწორი ინფორმაციის გავრცელების, პირდაპირ გეტყვით და ამაზეც პასუხს ვაგებთ ყველანი, არასწორი ინფორმაციის გავრცელების, რაც ამ ადამიანის მხრიდან მოხდა. და რატომ იყო არასწორი ინფორმაცია გავრცელებული ეს დამატებით ინფორმაციის მოძიების საგანია.
თქვენც გირჩევთ, რომ დაინტერესდეთ კარგად რა იყო საფუძველი, რატომ გაახსენდა მესამე დღეს და რატომ მოხდა ისე, რომ მესამე დღეს რაღაც ისეთი თქვა, რაც სინამდვილეს არ შეესაბამება. თუ ხდებოდა და ვიღაც ასეთ რამეს ეუბნებოდა ამ ერთეულ შემთხვევაში, იმავე დღეს რატომ არ მოხდა ამის გახმოვანება და გაპროტესტება? უამრავი კითხვა არსებობს", — განაცხადა მდინარაძემ.
ამასთან მდინარაძემ ისაუბრა იმაზე, რომ "ოცნების" ათამდე წარმომადგენელმა "დაშინებისა და სოლიდური შეთავაზებების" მიუხედავად, უარი თქვეს საკუთარი გუნდისთვის რაღაც დაებრალებინათ.
პირველ ნოემბერს იზა ჩირგაძემ განაცხადა, რომ ქართული ოცნების წარმომადგენელი მმართველი პარტიის სასარგებლოდ ხმების გაყალბებას აიძულებდა. მისი თქმით, ეს არ გაუკეთებია, რის შემდეგაც მასზე ზეწოლას ახდენდნენ, ის კი ენმ-ს დაუკავშირდა და მომხდარის შესახებ ინფორმაცია მიაწოდა.
იმავე დღეს, გვიან ღამით ქუთაისში გირჩი — მეტი თავისუფლების წევრი, იმედა კლდიაშვილი დააკავეს. მისი თქმით, ის სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის შენობასთან ჩირგაძის მიმართ ზეწოლას აპროტესტებდა.