30 ოქტომბრის მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსის 4 610 ახალი შემთხვევა დადასტურდა, გამოჯანმრთელდა 2 624, ხოლო გარდაიცვალა — 42 ადამიანი.
ბოლო 24 საათში ქვეყნის მასშტაბით ჩატარდა 55 815 კვლევა ტესტით, მათ შორის ანტიგენის სწრაფი ტესტით — 31 603, ხოლო PCR-ით — 24 212.
Stopcov.ge-ზე გამოქვეყნებული ინფორმაციის თანახმად დადებითობის დღიური მაჩვენებელი არის 8,26%, ბოლო 7 დღის — 8,82%, ხოლო 14 დღის — 8,96%.
ქვეყანაში Covid-19-ის პანდემიის გავრცელებიდან დღემდე დადასტურებული შემთხვევების საერთო რაოდენობა შეადგენს 715 865-ს. ვირუსს ჯამში ემსხვერპლა 10 003, ხოლო გამოჯანმრთელდა 655 129 ადამიანი.
დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 4 610 ახალი შემთხვევიდან:
- თბილისში გამოვლენილია 1 663 შემთხვევა;
- აჭარა — 154;
- იმერეთი — 871;
- ქვემო ქართლი — 324;
- შიდა ქართლი — 324;
- გურია — 118;
- სამეგრელო-ზემო სვანეთი — 316;
- კახეთი — 577;
- მცხეთა-მთიანეთი — 83;
- სამცხე-ჯავახეთი — 133;
- რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი — 47.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა არის 50 707, საიდანაც 6 377 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში. მათ შორის, მძიმე პაციენტია 1 593, ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე კი იმყოფება 332 ადამიანი.
1 086 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, 43 244 კი ვირუსის მკურნალობის კურსს საცხოვრებელ ბინაზე გადის. საკარანტინე სივრცეებში მოთავსებულია 46 ადამიანი. ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 37 404 ადამიანი.