რა შედეგები აქვთ თბილისის მერობის კანდიდატებს ყველა ეგზიტპოლის მიხედვით
ფოტო: ნატალია ავალიანი / On.ge
რამდენიმე წუთის წინ სამი სხვადასახვა ეგზიტპოლის შედეგები გამოქვეყნდა, რომლებიც ერთმანეთისგან განსხვავებულ მონაცემებს აჩვენებს. მაგალითად: ერთი გვეუბნება, რომ კალაძე პირველივე ტურში იგებს, დანარჩენი 2 მეორე ტურს გვპირდება, მაგრამ ხმების რაოდენობით ლიდერად ერთში კალაძე და ერთში კი მელია ლიდერობს.
GORBI
არჩევნების მეორე ტური მხოლოდ იმედის დაკვეთით ჩატარებული ეგზიტპოლის მიხედვით, არ გაიმართება. აქ შედეგებით, კალაძე ლიდერობს და უშუალო კონკურენტს, ნიკა მელიას 16 პროცენტით უსწრებს.
- კახა კალაძე — 51,3%;
- ნიკა მელია — 34,6%;
- გიორგი გახარია — 5,6%;
- ანა დოლიძე — 3,1%;
- ანა ბიბილაშვილი — 2,0%.
IPSOS
მთავარი არხის დაკვეთით ჩატარებული ეგზიტპოლი აჩვენებს, რომ თბილისში მეორე ტური გაიმართება, თუმცა აღსანიშნია, რომ აქ მელია ლიდერობს და არა კალაძე. ამ შემთხვევაში კონკურენტებს შორის მინიმალური სხვაობა 0,6% არის.
- ნიკა მელია — 40,8%;
- კახა კალაძე — 40,2%;
- გიორგი გახარია — 8,7%;
- ანა დოლიძე — 3,5%;
- ანა ბიბილაშვილი — 2,6%.
EDISON RESEARCH
ფორმულას დაკვეთით ჩატარებული ეგზიტპოლის შედეგებიც მეორე ტურის მოლოდინს ქმნის, თუმცა აქ შედეგებით არა მელია, არამედ კალაძე ლიდერობს და კონკურენტს 4%-ით უსწრებს.
- კახა კალაძე — 43%;
- ნიკა მელია — 39%;
- გიორგი გახარია — 7%;
- ანა დოლიძე — 4%;
- ანა ბიბილაშვილი — 2%;
- გიორგი ლომია — 1%
- რიჩარდ ოგბუნუჯუ — 1%.