სუს: ოკუპირებულ ცხინვალში დაკავებული აშშ-ს მოქალაქე თავისუფალია
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ინფორმაციით, ოკუპირებული ჯავის რაიონში ოკუპანტების მიერ უკანონოდ დაკავებული ამერიკის შეერთებული შტატების მოქალაქე, ჯექსონ პოლ კრამერი თავისუფალია. უწყების ცნობით, უკანონო დაკავების მომენტიდან გააქტიურდა ცხელი ხაზი, მოხდა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიისა და ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების თანათავმჯდომარეების ინფორმირება.
"რამდენიმე წუთის წინ ცენტრალური ხელისუფლების კონტროლირებად ტერიტორიაზე გადმოვიყვანეთ ამერიკის მოქალაქე, რომელიც ტურისტული მიზნით იმყოფება საქართველოში და უკანონოდ იქნა დაკავებული რუსეთის საოკუპაციო ძალების მიერ", — განაცხადა სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენელმა, ირაკლი ანთაძემ.
როგორც ის აღნიშნავს, ამოქმედდა ყველა არსებული ბერკეტი და საშუალება, იმისთვის, რომ უკანონოდ დაკავებული აშშ-ის მოქალაქე გადმოეყვანათ საქართველოს ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე და დროულად მომხდარიყო მისი უკანონო ტყვეობიდან გათავისუფლება.