სამართალდამცველები ლაშქარავას პირად ტელეფონს ეძებენ, ამაზე გარდაცვლილის დედაც გამოკითხეს
სამართალდამცველები TV პირველის გარდაცვლილი ოპერატორის პირად ტელეფონს ეძებენ. ამის შესახებ ლექსო ლაშქარავას დედამ მას შემდეგ განაცხადა, რაც ის სამართალდამცველებმა გამოკითხეს.
მისი თქმით, სახლში ჩხრეკის შედეგად ტელეფონი ვერ იპოვეს და ჰკითხეს, აქვს თუ არა ოჯახს ტელეფონი ნაპოვნი. როგორც გარდაცვლილის დედა ამბობს, ოჯახს ეს ტელეფონი არ უპოვია და სამართალდამცველებს მიმართავენ, რომ ტელეფონში არსებული ინფორმაცია თუ აინტერესებთ, თანამედროვე ტექნოლოგიების მეშვეობით ამ ინფორმაციის მოპოვება შესაძლებელია.
"მოვიდნენ მხოლოდ იმაზე, რომ ლექსოს ტელეფონს ეძებდნენ და ლექსოს ტელეფონი ვერც ჩვენ ვნახეთ. იქნებ, სადმეა შეგდებული, სადმე აქვს, არ ვიცი, ხო არ დავმალავდით და მე ეს ვუთხარი, არ არის პრობლემა, თუ რამე გაინტერესებთ, დღეს რა რთულად არის საქმე, თუ მესიჯი, თუ რამე, უცბად შეიძლება მაგის გაგება, ხო? მეტი არაფერი არ უკითხავთ, აბსოლუტურად არაფერი... ექსპერტიზაზე ჩვენ არაფერი ვიცითო, მოვიდნენ მხოლოდ ტელეფონზე, სამნი იყვნენ, მაინც ზომიერად მოვიდნენ და დილას პოლიციის მთელი არმია იყო", — ამბობს ლაშქარავას დედა.
ლაშქარავას პირადი ტელეფონის გადაცემაზე განცხადება გაკეთდა შსს-ში გამართულ ბრიფინგზეც და მათ ოჯახს და მეგობრებს მოუწოდეს, რომ ტელეფონი გადასცენ, რადგან გამოძიებისთვის მნიშვნელოვან ინფორმაციას შეიძლება შეიცავდეს.