ზარქუა: უბედურება იყო, რაც ამ დღეებში თბილისში ხდებოდა და ამაში ყველა მხარე ვართ დამნაშავე — ერიც და ბერიც
5 ივლისს ნაცემი TV პირველის ოპერატორის გარდაცვალებაზე საუბრისას, ქართული ოცნების დეპუტატი, ირაკლი ზარქუა წერს, რომ ამ დღეებში თბილისში განვითარებულ მოვლენებში ყველა მხარეა დამნაშავე, ერიც და ბერიც. ამ დრომდე "ოცნების" ლიდერები მომხდარზე პასუხისმგებლობას ეკლესიას არ აკისრებდნენ და საკუთარ ბრალეულობასაც არ აღიარებდნენ, სხვადასხვა არგუმენტით იმართლებდნენ თავს.
"უბედურება იყო, რაც ამ დღეებში თბილისში ხდებოდა!.. და ამაში ყველა მხარე ვართ დამნაშავე — ერიც და ბერიც! დღეს კი კიდევ უფრო უარესი ტრაგედიით დასრულდა — ახალგაზრდა ჟურნალისტის გარდაცვალებით… ვუსამძიმრებ ლაშქარავების ოჯახს, მათ ახლობლებს და TV პირველს! ასეთი ტრაგედიები არ უნდა ხდებოდეს ჩვენს ქვეყანაში!" — ამ განცხადებას ქართული ოცნების წარომადგენელი, პარლამენტარი ირაკლი ზარქუა ფეისბუკის საკუთარ გვერდზე წერს.
ის სევე წერს, რომ ამას სახელმწიფოს მხრიდან სათანადო რეაგირება მოჰყვება.
"რამდენადაც ვიცი, ოჯახის ინიციატივით დამოუკიდებელი ექსპერტიც ჩაერთო და შესაბამის დასკვნებიც დაიდება კიდეც და სათანადო რეაგირებაც მოყვება სახელმწიფოს მხრიდან. თუმცა, მის სიცოცხლეს ეს მაინც ვერ დააბრუნებს. კიდევ ერთხელ ვუსამძიმრებ ოჯახს და ახლობლებს!" — წერს ზარქუა.
ამ დროისთვის პარლამენტის ხელმძღვანელობის და უმრავლესობის სხვა წევრების მხრიდან ჯერჯერობით არანაირი კომენტარი არ გაკეთებულა.