ჰომოფობიური და ძალადობრივი ჯგუფის წევრები ბავშვებს საცემად მისდევდნენ
გაეროს ოფისთან შეკრებილი ჰომოფობიური და ძალადობრივი ჯგუფის რამდენიმე წევრი სამ ბიჭს გაეკიდა. როგორც ადგილზე მყოფი On.ge-ს ჟურნალისტი ადგილიდან ყვება, მიუხედავად იმისა, რომ პოლიცია მათ ეუბნებოდა, რომ ბავშვები იყვნენ, ისინი არ გაჩერდნენ და მოზარდების დევნას განაგრძობდნენ.
ჰომოფობიური და ძალადობრივი ჯგუფის წევრები ბავშვებს ერთ-ერთი კორპუსის ეზომდე გაეკიდნენ. ამის შემდეგ On.ge-ს ჟურნალისტს ეზოში ერთ-ერთი მოზარდი წაქცეული დახვდა.
ჟურნალისტი, ასევე, გვიყვება, რომ ამის შემდეგ ადგილზე პოლიცია მალე გამოჩნდა. სამართალდაცმავებმა ისინი გამოიყვანეს. ამ დროს დაპირისპირება მოხდა, რა დროსაც, სავარაუდოდ, სამი პირი დააკავეს.
ჰომოფობიური და ძალადობრივი კონტრაქციის მონაწილეები ჟურნალისტებს თავს ესხმიან. ისინი ფიზიკურ და სიტყვიერ შეურაცხყოფას აყენებენ მედიის წარმომადგენლებს და უმტვრევენ მათ აპარატურას. არიან დაშავებულები.
- სირცხვილიას ოფისთან TV პირველის ოპერატორს სცემეს და აპარატურა დაუმტვრიეს
როგორც ცნობილია, ამ ეტაპზე არცერთი მოძალადე დაკავებული არ არის. სხვადასხვა მედიის გავრცელებულ კადრებში ჩანს, რომ პოლიცია ჟურნალისტებს არიდებს მოძალადეებს, თუმცა თავდამსხმელებს არ აკავებს. ამ საკითხთან დაკავშირებით დასმულ კითხვებს უწყებაში არ პასუხობენ და მიგვითითებენ, რომ განცხადებით ვიხელმძღვანელოთ. უწყების განცხადებით, მომხდარზე გამოძიება ძალადობისა და ჟურნალისტურ საქმიანობაში ხელშეშლის მუხლებით მიმდინარეობს.
ამ კონტრაქციის მონაწილეები და ორგანიზატორები არიან: საპატრიარქო, მართლმადიდებელ მშობელთა კავშირი, პრორუსული ალტინფო და სხვა ძალადობრივი ჯგუფები. გარდა ამისა, ეკლესიის ორგანიზებით შეკრებაზე მიჰყავთ ბავშვებიც. საპატრიარქოს ამ განცხადების გამო აკრიტიკებენ არასამთავრობო ორგანიზაციები და თბილისი პრაიდის ორგანიზატორები. ისინი ეკლესიას ძალადობის წახალისებაში ადანაშაულებენ.