გვაქვს ისლამური კულტურა, თუმცა განსხვავებულებს პატივს ვცემთ — ქართველ მუსლიმთა კავშირი პრაიდზე
ქართველ მუსლიმთა კავშირი და მისი თავჯდომარე, ჯამბულ აბულაძე დღევანდელ ღირსების მარშს ეხმაურება და ხელისუფლებას მოქალაქეების დაცვისკენ მოუწოდებს.
განცხადებაში ვკითხულობთ, რომ კავშირი ყოველთვის იქნება დემოკრატიული კონსტიტუციური წესრიგის მხარდამჭერი, იმის მიუხედავად, იზიარებენ თუ არა რომელიმე კერძო, თუ იურიდიული სუბიექტის მოსაზრებებს. ისინი ასევე მხარს უჭერენ საქართველოს მოქალაქეების თანასწორობას და კონსტიტუციით მინიჭებულ თავისუფლად შეკრებისა და აზრის გამოთქმის უფლებებს.
"ჩვენ მუსლიმებს გვაქვს ჩვენი ისლამური კულტურა ღირებულებები და ფასეულობები ჩვენი მისწრაფებები. მიუხედავად განსხვავებულობისა ჩვენ არ ვერევით სხვათა ცხოვრებაში ჩვენ არ განვიკითხავთ სხვათა ცხოვრების წესსა და ადათს. ჩვენ პატივს ვსცემთ და ვუფრთხილდებით როგორც ჩვენს ასევე ჩვენს ირგვლივ მცხოვრებ განსხვავებული მრწამსისა და შეხედულებების ადამიანთა უფლებებს", — წერია ქართველ მუსლიმთა კავშირის განცხადებაში.
თემი ემიჯნება ძალადობას და მის გამომწვევ ყველა მიზეზს და ხელისუფლებას მრავალფეროვანი უმცირესობებიის სიტყვისა და აზრის გამოთქმის უფლების დაცვისკენ მოუწოდებს.