როგორია პოლიტიკოსების რეიტინგი Edison Research-ის კვლევის მიხედვით
ტელეკომპანია ფორმულას დაკვეთით ჩატარებული Edison Research-ის კვლევის შედეგების მიხედვით, გიორგი გახარიას მიმართ გამოკითხულთა 57% დადებითადაა განწყობილი, 50% კახა კალაძის მიმართ, ხოლო 47% ნიკა მელიას მიმართ. ამასთან, 43%-ს დადებითი განწყობა აქვს სტრატეგია აღმაშენებლის ლიდერის, გიორგი ვაშაძის მიმართ, რომელსაც შემდეგ ქართული ოცნების ყოფილი თავმჯდომარე, ბიძინა ივანიშვილი 38%-ით მოსდევს.
კვლევის მიხედვით, გამოკითხულთა 38%-ია დადებითად განწყობილი მოქმედი პრემიერმინისტრის, ირაკლი ღარიბაშვილისა და პარტია ხალიხსითვის ლიდერის, ანა დოლიძის მიმართაც.
დანარჩენი მონაცემები, ასე გადანაწილდა:
- მიხეილ სააკაშვილი — 36% (დადებითი); 64% (უარყოფითი);
- ელენე ხოტარია — 34% (დადებითი); 66% (უარყოფითი);
- შალვა ნათელაშვილი — 34% (დადებითი); 66% (უარყოფითი);
- ხატია დეკანოიძე — 33% (დადებითი); 67% (უარყოფითი);
- არჩილ თალაკვაძე — 33% (დადებითი); 67% (უარყოფითი);
- ანა ნაცვლიშვილი — 33% (დადებითი); 67% (უარყოფითი);
- ალეკო ელისაშვილი — 33% (დადებითი); 67% (უარყოფითი);
- სალომე ზურაბიშვილი — 30% (დადებითი); 70% (უარყოფითი);
- ირაკლი კობახიძე — 29% (დადებითი); 71% (უარყოფითი);
- მამუკა ხაზარაძე — 28% (დადებითი); 72% (უარყოფითი);
- სალომე სამადაშვილი — 27% (დადებითი); 73% (უარყოფითი);
- ბადრი ჯაფარიძე — 26% (დადებითი); 74% (უარყოფითი);
- ზურაბ ჯაფარიძე — 26% (დადებითი); 74% (უარყოფითი);
- ნინო ბურჯანაძე — 24% (დადებითი); 76% (უარყოფითი);
- ირმა ინაშვილი — 24% (დადებითი); 76% (უარყოფითი);
- კახა კუჭავა — 22% (დადებითი); 78% (უარყოფითი);
- საბა ბუაძე — 19% (დადებითი); 81% (უარყოფითი);
- გიგა ბოკერია — 18% (დადებითი); 82% (უარყოფითი);
ფორმულას განცხადებით, კვლევა 7-19 ივნისის პერიოდში ჩატარდა და პირისპირი გამოკითხვის მეთოდით ქვეყნის მასშტაბით გამოიკითხა საქართველოში მცხოვრები 1 500 საარჩევნო უფლების მქონე 18 წლისა და ზევით ასაკის ადამიანი. მათ შორის, 800 თბილისში, 700 თბილისის გარეთ. მათივე ცნობით, შედეგების ცდომილება +/- 3%-ია.