ეს არა აღიარებითი ჩვენება, არამედ მუქარაა — ბოკერია ბერას ინტერვიუზე
ფოტო: ევროპული საქართველოს ფეისბუქ გვერდი
ევროპული საქართველოს ერთ-ერთი ლიდერის, გიგა ბოკერიას თქმით, ბერა ივანიშვილის განცხადება არა მარტო აღიარებითი ჩვენება, არამედ საზოგადოების მიმართ მუქარაცაა.
"ეს განცხადება არის არამარტო აღიარებითი ჩვენება ბერა ივანიშვილის მიერ, რომელიც უკვე არასრულწლოვანი კი არა, სრულწლოვანი საჯარო ფიგურაა მისი სტატუსის გამო. ეს არის არა აღიარებითი ჩვენება, არამედ მუქარა მთელი საზოგადოების მიმართ. არა ოპონენტების, არა იმათი ვინც რაღაც თუნდაც არაკორექტულად დაწერა სოციალურ ქსელებში, რაც, სამწუხაროდ, ჩვეულებრივი ამბავია, როცა ცნობილი ფიგურა ხარ, გინდ პოლიტიკაში, კულტურაში თუ ნებისმიერ პოპ კულტურაში ეს ნაწილია ცხოვრების და როდესაც ასე იმუქრები, ეს არის განაცხადი ავტორიტარული სახელმწიფოსი. ამიტომ გვახსენდება კადიროვი, ოღონდ, ბუნებრივია, იქ ბევრად უფრო სასტიკი მეთოდებით ხდება ეს ყველაფერი, მაგრამ ეს არ ცვლის პრინციპს", — განაცხადა ბოკერიამ.