პროკურატურამ ჩანაწერებზე გამოძიება უნებართვო მიყურადებისა და გავრცელების მუხლებით დაიწყო
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/TV პირველი
საქართველოს პროკურატურამ TV პირველის მიერ გავრცელებულ ჩანაწერებზე, სადაც ირაკლი ღარიბაშვილისა და ბერა ივანიშვილის საუბარი ისმის, გამოძიება კერძო საუბრის უკანონო მიყურადების, ჩაწერისა და გავრცელების მუხლით დაიწყო.
"საქართველოს გენერალურ პროკურატურაში საჯაროდ გავრცელებული ფარული ჩანაწერების საფუძველზე, გამოძიება დაიწყო კერძო საუბრის უნებართვო ჩაწერის ან/და მიყურადების, ასევე კერძო კომუნიკაციის ჩანაწერის, ტექნიკური საშუალებით მოპოვებული ინფორმაციის უკანონოდ გამოყენებისა და გავრცელების ფაქტებზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 158-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით გათვალისწინებული დანაშაულის ნიშნებით", — აღნიშნულია პროკურატურის განცხადებაში.
"გავრცელებული ჩანაწერების ავთენტურობის დადგენის მიზნით დაინიშნება შესაბამისი ექსპერტიზები. გამოძიების შედეგების შესახებ ეცნობება საზოგადოებას", — აღნიშნულია უწყების განცხადებაში.