კონგრესში ივანიშვილისთვის სანქციების დაწესებაზე საუბრობენ — კრის სოჩა
აშშ-ის სენატის საგარეო საქმეთა კომიტეტის აპარატის უფრო კრის სოჩა ამბობს, რომ ქართული ოცნების ყოფილი თავმჯდომარისთვის, ბიძინა ივანიშვილისთვის სანქციების დაწესებაზე საუბარი მიმდინარეობს. ამის შესახებ სოჩამ პაგრანიჩნაია ზონას ონლაინკონფერენციაზე განაცხადა.
"სენატშიც და წარმომადგენელთა პალატაშიც ბევრს საუბრობენ სანქციების შესაძლებლობაზე. სახელმწიფო დეპარტამენტს აქვს სანქციების რამდენიმე ფორმა. ერთ-ერთია ანგარიშების გაყინვა, თუ ის შეერთებული შტატების ტერიტორიაზე აქვს. ფინანსთა დეპარტამენტს სხვებთან ერთად შეუძლია ეს განიხილოს. მეორე მოგზაურობის აკრძალვაა. თუ ის არ მოგზაურობს აშშ-ში, მას ჰყავს შვილები, რომლებიც მოგზაურობენ. ბოლო წლებში იყო საუბარი იმაზეც, რომ, თუ მას სანქციებს დაუწესებდნენ, მის შვილებსაც მოუხსნიდნენ შეერთებულ შტატებში მოგზაურობისა და სწავლის შესაძლებლობას. ჩემი აზრით, ეს საკითხი მას აღელვებს", — ამბობს სოჩა.