იმავე აზრზე ვარ — ჰარცელი წულუკიანთან შეხვედრის შემდეგ
ევროკავშირის ელჩი საქართველოში, კარლ ჰარცელი ამბობს, რომ იუსტიციის ყოფილი მინისტრის, თეა წულუკიანის მიერ მთავარი არხის დირექტორის, ნიკა გვარამიას ნომრის გასაჯაროების შესახებ მის გუშინდელ განცხადებას კვლავ იზიარებს და იგივე პოზიციაზე რჩება. ამის შესახებ მან წულუკიანთან პარლამენტში შეხვედრის შემდეგ ისაუბრა.
"მივესალმები ასეთ შეხვედრებს. ჩემი აზრით, მნიშვნელოვანია, რომ ასეთი დისკუსიები წარიმართოს. როგორც იცით, ჩემი გუშინდელი განცხადებით ის ნასიამოვნები არ დარჩა, ამიტომ ჩვენ გვქონდა შანსი ეს განგვეხილა და ერთმანეთის პოზიციები გაგვეგო. ამიტომ ბედნიერი ვარ ამ შეხვედრით", — თქვა მან.
დღეს ევროკავშირის ელჩი საქართველოში, კარლ ჰარცელი იუსტიციის ყოფილ მინისტრთან, თეა წულუკიანთან პარლამენტში მივიდა. თეა წულუკიანმა კარლ ჰარცელი პარლამენტში გუშინ მიიწვია და განაცხადა, რომ ისურვებდა გვარამიას ნომრის გასაჯაროების შესახებ ჰარცელის შეფასება განეხილათ. როგორც კარლ ჰარცელმა 3 თებერვალს თქვა, მისთვის ეს "არაეთიკური" იყო.