დავით ხიდაშელი არანაკლები ქველმოქმედია ჩემზე, მის ყველა ქმედებას გმირობად ვთვლი — ივანიშვილი
ქართული ოცნების ყოფილი თავმჯდომარის, ბიძინა ივანიშვილის თქმით, დავით ხიდაშელი, რომელმაც აზერბაიჯანთან საზღვრის დელიმიტაცია-დემარკაციის საქმის რუკები მოიპოვა, მასზე მეტად ქველმოქმედია. ივანიშვილი მას მადლობას უხდის და ამ საქმეს გმირობაში უთვლის.
"რადგან ქველმოქმედება ვახსენეთ არ შემიძლია მადლობა არ გადავუხადო დავით ხიდაშელს. მე ვიცი მეტი რამ, როგორი საშუალებებით მოიპოვა მან ეს რუკები სხვადასხვა ქვეყნიდან. საკუთარი კაპიტალი ძალიან ბევრი დახარჯა და იმის იქითაც ქვეყანას საკმაოდ ბევრს ახმარს. ეს კაცი არანაკლები ქველმოქმედია ჩემზე, არანაკლები პატრიოტი და არანაკლები დამსახურება აქვს ქვეყნის წინაშე. მის ყველა ქმედებას მე აბსოლუტურად გმირობად ვთვლი. რაც მან გაუკეთა ქვეყანას, ვთვლი, რომ ეს არის ჭეშმარიტი გმირობაა და ჩვენს მეზობელთან კამათსაც გადაგვარჩინა და სირცხვილსაც, რომ ჩვენი კულტურის ძეგლი ლამის შუაზე იჭრებოდა", — განაცხადა ივანიშვილმა გადაცემა თავისუფალ ხედვაში.