დააკავეს ასლან ვაშაყმაძე, რომელიც ხალხს პოლიციელზე ძალადობისკენ მოუწოდებდა
ასლან ვაშაყმაძე, რომელიც სამართალდამცავებზე ძალადობის მოწოდებით ვიდეოს ავრცელებდა დააკავეს. მას ძალადობისკენ საჯარო მოწოდებას და პოლიციაზე თავდასხმას ედავებიან.
ვაშაყმაძემ სოციალურ ქსელში გაავრცელა ვიდეომიმართვა, სადაც ამბობდა, რომ საჭიროა მოქალაქეებმა ერთ-ერთი პოლიციელი შეიპყრონ და სხვადასხვა სახის ფიზიკური დაზიანებები მიაყენონ. მომხდარზე შსს-ში საქმე სისხლის სამართლის კოდექსის 239-ე პრიმა მუხლით აღძრა, რაც ძალადობრივი ქმედებისკენ საჯაროდ მოწოდებას გულისხმობს და თავისუფლების 4-დან 7 წლამდე აღკვეთას ითვალისწინებს.
შსს-ს ინფორმაციით, აღნიშნული გამოძიების ფარგლებში უწყების გადასაცემად და მოწმის სახით საგამოძიებო უწყებაში დასაბარებლად, მიმდინარე წლის 2 დეკემბერს, პოლიციის თანამშრომლები ქალაქ ფოთში შეხვდნენ ასლან ვაშაყმაძეს, რა დროსაც ის თავს დაესხა სამართალდამცველებს და ფიზიკური დაზიანებები მიაყენა მათ. უწყებაში ამბობენ, რომ მომხდარზე გამოძიება 353-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით დაიწყო.