რა უფლება აქვს ვინმეს, პირად სივრცეში რაღაც ამიკრძალოს — შენგელია იუსტიციის სამინისტროზე
ფოტო: TV პირველის ვიდეოდან
ნოტარიუსი ბაჩანა შენგელია აცხადებს, რომ იუსტიციის სამინისტრო მის წინააღმდეგ ცენზურას იყენებს. ამ თემაზე მან TV პირველის ეთერში ისაუბრა და კიდევ ერთხელ აღნიშნა, რომ იუსტიციის სამინისტრომ სანოტარო საქმიანობა კანონიერი საფუძვლის გარეშე, პოლიტიკური ნიშნით შეუზღუდა.
"რა უფლება აქვს ვინმეს, რომ მე პირადად, ჩემს სივრცეში, ჩემს პირად სივრცეში ამიკრძალოს რაღაც. ეს არის ცენზურა, ცენზურის ნიშნები და მე დღეს მივმართე დიპლომატიურ წარმომადგენლობებსაც, არასამთავრობო ორგანიზაციებსაც, მაქსიმალურად დამიდგნენ გვერდში, რომ არ გავატანინოთ", — თქვა ბაჩანა შენგელიამ.
შენგელიამ აღნიშნა, რომ იუსტიციის სამინისტროს გენერალურ ინსპექციას წერილით ხვალ უპასუხებს, ის ასევე აპირებს, რომ საქმე სასამართლოში გაასაჩივროს. შენგელიას თქმით, მიღებულ დოკუმენტში არსად არაა განმარტებული რას ნიშნავს პოლიტიკური ნეიტრალიტეტის დარღვევა — რასაც მას ედავებიან, ან რა იგულისხმება პოლიტიკურ ნეიტრალიტეტში. მან აღნიშნა, რომ მის სანოტარო საქმიანობაზე არცერთ პოლიტიკურ გემოვნებას გავლენა არ ჰქონია.