35-დღიანი პაუზის შემდეგ კურიერი ეთერში გავიდა
35-დღიანი პაუზის შემდეგ რუსთავი 2-ის საინფორმაციო გამოშვება კურიერი ეთერში გავიდა. 9-საათიანი გამოშვება ნათია ლაზაშვილს მიყავს.
ნათია ლაზაშვილი რუსთავი 2-ში არხის დაფუძნებიდან მუშაობდა. ის 1995 წლიდან 2006 წლამდე მთავარი საინფორმაციო გამოშვების წამყვანი იყო, 2006-ში კი ტელევიზია რუსთავი 2-ის სხვა სახეებთან ერთად დატოვა.
2006 წლის შემდეგ ლაზაშვილი ტელეეკრანზე 2012 წელს, მეცხრე არხის ეთერში დაბრუნდა, თუმცა, ტელეკომპანია მალევე დატოვა. ამის შემდეგ ის სამთავრობო პიარში მუშაობდა.
ერთ თვეზე მეტი გავიდა მას შემდეგ, რაც კურიერი ეთერში არ გასულა. ქიბარ ხალვაშის მიერ რუსთავის 2-ის გადაფორმებიდან ერთი თვის თავზე არხიდან გაათავისუფლეს საინფორმაციო სამსახურის უფროსი, ნოდარ მელაძე, საზოგადოებრივი და პოლიტიკური ტოქ-შოუს მთავარი პროდიუსერი, გიორგი ლაფერაშვილი; პოლიტიკური გადაცემების წამყვანები, გიორგი გაბუნია და ეკა კვესიტაძე და გასართობი გადაცემის ავტორი და წამყვანი, ნანუკა ჟორჟოლიანი.