სესიაშვილი "სუბელიანის ჩანაწერებზე": ჯერ ვერ ვენდობი, მაგრამ კითხვები ყველას გაგვიჩნდა
ქართული ოცნების დეპუტატის ირაკლი სესიაშვილის განცხადებით, რუსთავი 2-ის მიერ გავრცელებული ჩანაწერები ფაბრიკაციაა, რომელსაც ტელევიზია წინასაარჩევნოდ იყენებს. თუმცა, მისივე თქმით, აუცილებლად უნდა დაიწყოს გამოძიება:
"გამოძიება უნდა დაიწყოს, ამაზე ორი აზრი არ არსებობს. თუმცა, ჩვენ ბოლო პერიოდში ფაბრიკაციის მომსწრეები ვართ და იმ ჩანაწერების ავთენტურობა, რაც რუსთავი 2-მა გაავრცელა, კითხვის ნიშნის ქვეშ დგება. ამიტომ პირდაპირი ნდობა ვერ მექნება და დაველოდები გამოძიების დასრულებას. კითხვები ყველას გაგვიჩნდა, რადგან ჩვენი ხელისუფლებისთვის მიუღებელია ის საუბარი, რაზეც ხმა ისმის და ამ კითხვებზე პასუხი უნდა მივიღოთ. ვინაიდან რუსთავი 2-მა შეგვაჩვია ფაბრიკაციებს მე ნდობა ჯერ ვერ მექნება, სანამ გამოძიება არ დასრულდება".
კითხვაზე, უშვებს თუ არა, რომ ქართული ოცნების ხელისუფლებას ისეთი გადაცდომები აქვს, რაზეც, სავარაუდოდ, მირზა სუბელიანი საუბრობს, ირაკლი სესიაშვილი ამბობს, რომ ვერ წარმოუდგენია:
"ვერ წარმომიდგენია, რომ ეს ხდებოდა, მაგრამ გამოძიება უნდა ჩატარდეს".