IRI: გამოკითხულთა ნახევარზე მეტმა არ იცის ვინ არის მამუკა ბახტაძე
ფოტო: ფინანსთა სამინისტრო
IRI-ის კვლევის მიხედვით, გამოკითხულთა 55 პროცენტს საქართველოს ფინანსთა მინისტრის მამუკა ბახტაძის სახელი არ სმენია. მინისტრის მუშაობა გამოკითხულთა მხოლოდ 9 პროცენტისთვის არის მოსაწონი, 22 პროცენტი კი ბახტაძის მუშაობას უარყოფითად აფასებს.
პოლიტიკოსებს შორის ყველაზე ყველაზე მაღალი რეიტინგი ევროპული საქართველოს ლიდერს დავით ბაქრაძეს აქვს 53 პროცენტით, მეორე ადგილზეა საქართველოს პრეზიდენტი გიორგი მარგველაშვილი 52%-ით, ხოლო მესამე ადგილზეა კახა კალაძე - 50%-ით.
NDI-ს 2018 წლის კვლევის მიხედვით, მოსახლეობის 43 პროცენტს მამუკა ბახტაძის შესახებ არ სმენია. ასევე, მოსახლეობის 5 პროცენტს მის მიმართ უარყოფითი დამოკიდებულება აქვს, ხოლო 9 პროცენტს დადებითი.
მინისტრად მამუკა ბახტაძის დანიშვნის შემდეგ სოციალურ ქსელებში მისი ფეისბუქპოსტების, ფეისბუქგვერდისა და ინსტაგრამზე განთავსებული ფოტოების რეკლამები გავრცელდა. მინისტრი პოსტებს სოციალურ ქსელში მუდმივად არეკლამებს.
საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს მიერ On.ge-სთვის მიწოდებული ინფორმაციის მიხედვით, ფინანსთა მინისტრის, მამუკა ბახტაძის გვერდების სოციალურ ქსელებში რეკლამისთვის ბიუჯეტიდან თანხა არ იხარჯება.
უწყებას On.ge-სთვის არ უპასუხია ხარჯავს თუ არა მინისტრი პირად თანხებს სოციალურ ქსელებში რეკლამაზე და ამისთვის დამატებითი წერილის მიწერა ითხოვა.