ახალი ქართული ღვინის „GEORGIAN SUN“-ის პრეზენტაცია გაიმართა
კომპანია „ვაზისუბნის მამულმა ” ქართული ღვინის ახალი ბრენდი „Georgian Sun“ წარმოადგინა, რომლის პრეზენტაციაც მოწვეული სტუმრებისთვის Hard Rock Café-ში გაიმართა.
“Georgian Sun” ქართული ღვინის ბრენდია, რომელიც საქართველოს ულამაზეს კუთხეში, კახეთში, სოფელ ვაზისუბნის განაპირას, მზის გულზე დაიბადა. მზის აღმნიშვნელი სიმბოლო უძველეს ქართულ ასომთავრულ დამწერლობაში, შვიდიდან ერთ-ერთი იდეოგრამის სახითაც გვხვდება - . სწორედ ქართული მზით არის შთაგონებული კომპანია “ვაზისუბნის მამულის” ბრენდი “Georgian Sun”.
კახური მწვანე, რქაწითელი, საფერავი, ხიხვი და ქისი - საქართველოს მზით ნაფერები ხუთი ენდემური ჯიშია, რომელიც ვაზისუბნისა და მუკუზანის ზონებში გაშენებულ 33 ჰექტარზე, საკუთარ ვენახებში იკრიფება. ღვინის დამზადების პროცესში, მუდმივად არიან ჩართული მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნებში აღიარებული ქართველი მეღვინეები, რომლებიც ვაზისუბნის მამულში თანამედროვე ევროპული ტექნოლოგიებისა და ლოკალური ტრადიციების შერწყმით ქმნიან ღვინოს - ქართული ხასიათით.“
კომპანია „ვაზისუბნის მამულის“ ახალი ბრენდი „Georgian Sun” აწარმოებს შემდეგი სახის ღვინოს: რქაწითელი - მწვანე (თეთრი მშრალი), საფერავი (წითელი მშრალი), საფერავი ალექსანდროული (წითელი მშრალი), ალაზნის ველი (წითელი ნახევრად ტკბილი), ქინძმარაული (წითელი ნახევრად ტკბილი), მუკუზანი (წითელი მშრალი).
უახლოეს პერიოდში შეგიძლიათ დააჭაშნიკოთ და შეიძინოთ ღვინო - ქართული ხასიათით კარფურის, ნიკორას, ევროპროდუქტის ქსელებსა და სხვა პრესტიჟულ ღვინის მაღაზიებში.