"ჩვენი შეთავაზება იქნება აღმკვეთი ღონისძიების გაუქმება, ვინაიდან არ არსებობს სამართლებრივი საფუძველი" — 16 აგვისტოს დაკავებული თოშხუას და შერვაშიძის ადვოკატი
"ჩვენი შეთავაზება იქნება ნაკლებად მძიმე აღკვეთის ღონისძიების გამოყენება, მათ შორის, საერთოდ აღმკვეთი ღონისძიების გაუქმება, ვინაიდან არ არსებობს არანაირი სამართლებრივი საფუძველი ბიჭები ყოფილიყვნენ დაკავებული," — ამის შესახებ თორნიკე თოხშუას და მინდია შერვაშიძის ადვოკატმა, ომარ ფურცელაძემ ფორმულასთან საუბრისას განაცხადა.
ადვოკატისთვის გაურკვეველია, რა მიზეზით დააკავეს აქტივისტები იმის გათვალისწინებით, რომ შემთხვევიდან თითქმის 18 დღეა გასული.
"ჩვენთვის გაურკვეველია, რა მიზეზით დააკავეს ისინი იმის გათვალისწინებით, რომ შემთხვევიდან გასულია თითქმის 18 დღე. ამ დროის განმავლობაში ისინი მონაწილეობდნენ მინიმუმ სამ საგამოძიებო მოქმედებაში, მათ შორის გამოიკითხნენ მაგისტრი მოსამართლის წინაშე. დღეს ველოდებით აღმკვეთი ღონისძიების სხდომის ჩანიშვნას, რომელიც აუცილებლად სამუშაო დღის ბოლომდე უნდა გაიმართოს, პროკურატურა ითხოვს პატიმრობას როგორც ამას ვარკვევთ მათ მიერ გავრცელებული რელიზიდან და ჩვენი შეთავაზება იქნება ბუნებრივია ნაკლებად მძიმე აღკვეთის ღონისძიების გამოყენება, მათ შორის, საერთოდ აღმკვეთი ღონისძიების გაუქმება, ვინაიდან არ არსებობს არანაირი სამართლებრივი საფუძველი ბიჭები ყოფილიყვნენ დაკავებული," — განაცხადა ადვოკატმა ფორმულასთან.
თორნიკე თოხშუას და მინდია შერვაშიძის სასამართლოს პროცესი დღეს 15:00 საათზეა ჩანიშნული.