"ამ შაბათ-კვირას" დახურვის შემდეგ, ლიკა ევგენიძემ და გიორგი შარვაშიძემ შუადღის გადაცემაში გადასვლაზე უარი თქვეს და საზმაუ დატოვეს
გადაცემა "ამ შაბათ-კვირას" წამყვანებმა, ლიკა ევგენიძემ და გიორგი შარვაშიძემ გადაცემის დახურვის შემდეგ ტელევიზიის ახალ შეთავაზებაზე, შუადღის გადაცემაში გადასულიყვნენ, უარი თქვეს და საზოგადოებრივი მაუწყებელი დატოვეს. ინფორმაციას Mediachecker ავრცელებს.
"მე და გიორგის შემოგვთავაზეს შუადღის გადაცემაში გადასვლა, მაგრამ უარი ვთქვით იმიტომ, რომ გადაცემა "ამ შაბათ-კვირას" დახურეს, ჩვენი პროდიუსერები გაუშვეს და ამის გამო ჩვენც აღარ გავაგრძელეთ მათთან კონტრაქტი," — განაცხადა ლიკა ევგენიძემ Mediachecker-თან საუბრისას.
შეგახსენებთ, 25 ივლისს გავრცელდა ინფორმაცია, რომ საზოგადოებრივმა მაუწყებელმა გადაცემა "ამ შაბათ-კვირას" დახურა. Mediachecker-ს გადაცემის პროდიუსერმა, თამარ ჭინჭარაულმა განუცხადა, რომ მას რადიოს გადაცემებზე გადასვლა შესთავაზეს, უარის თქმის შემთხვევაში კი, მიუთითეს, რომ მასთან ხელშეკრულება 1-ელი აგვისტოდან შეწყდებოდა.
მასთან ერთად შეთავაზებაზე უარი თქვეს მარიამ ფირცხალავამ, ნია ბარაბაძემ და ანა აბაკელიამ.