ჩვენ გვეუბნებოდნენ, რომ ოზურგეთში ადამიანები გარეთ არ გამოვლენ. და ჩვენ ამის არ გვჯეროდა. თითოეულმა ჩვენგანმა იცის, როგორი წნეხია ჩვენს ქალაქებში, ჩვენს სოფლებში. მიუხედავად ამისა, ადამიანები ხელს კიდებენ ერთმანეთს და იბრძვიან უკეთესი მომავლისთვის.
ჩვენს წინააღმდეგ არის რეჟიმი, რომელიც ქუჩებში სცემს ადამიანებს, საპყრობილეში გზავნის იმ ახალგაზრდებს, რომლებმაც უნდა შექმნან ჩვენი ქვეყნის მომავალი;
ეს არის რეჟიმი, რომელიც მოშიმშილე ქალისგან ითხოვს ბოდიშს და ეს რეჟიმი ლაპარაკობს ღირსებაზე და ფასეულობებზე, მაგრამ მათ მხარეს არ არის არც ღირსება და არც ფასეულობები. მათ მხარეს არის მხოლოდ და მხოლოდ ძალაუფლების სურვილი. ჩვენ გვინდა, რომ ვიცხოვროთ უკეთეს ქვეყანაში და დარწმუნებული ვარ, ჩვენ ყველა ერთად ამას მივაღწევთ".
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს6909 ნახვა
საქსტატი: 2024 წელს, ცოცხლად დაბადებული ბავშვების რაოდენობა, 2023 წელთან შედარებით 1.8%-ით შემცირდა, გარდაცვლილთა რიცხვი — 2.8%-ით გაიზარდა