მამუკა ხაზარაძე: ფაქტია, რომ არჩევნები ქართველ ხალხს წაართვეს და ახლა ამის შენარჩუნებას ცდილობენ
ფოტო: მამუკა ხაზარაძე Mamuka Khazaradze - საპროტესტო მსვლელობა "არა რუსულ არჩევნებს"
რა განცხადებაც არ უნდა მოვისმინოთ, ფაქტია, რომ არჩევნები ქართველ ხალხს წაართვეს და ახლა ამის შენარჩუნებას ცდილობენ, — ამის შესახებ ძლიერი საქართველოს ლიდერმა, მამუკა ხაზარაძემ საპროტესტო მსვლელობის დროს განაცხადა.
მისი თქმით, საპარლამენტო არჩევნები არ აღიარა არცერთმა „ნორმალურმა მეგობარმა“ და არ აღიარა ქართველმა ხალხმა.
"რა განცხადებაც არ უნდა მოვისმინოთ, ფაქტია, რომ არჩევნები ქართველ ხალხს წაართვეს და ახლა ამის შენარჩუნებას ცდილობენ. ეს არის არჩევნები, რომელიც არ აღიარა ჩვენმა არცერთმა ნორმალურმა მეგობარმა და არ აღიარა ქართველმა ხალხმა. ამდენი ადამიანი მოცლილი არ არის, ეს ხალხი გამოსულია, რომ თავიანთი სიმართლე დაამტკიცონ და უკან დაიბრუნონ ის პერსპექტივა, რომელიც მათ მოპარეს. დღევანდელ აქციაზე, რომელსაც არასამთავრობო ორგანიზაციები და დამკვირვებლები ატარებენ, მნიშვნელოვანია, რომ საზოგადოებამ თვალნათლივ ნახოს თუ რა მასობრივი გაყალბება მოხდა. ჩვენ ამას მხარს ვუჭერთ, ვუერთდებით და ასე შევუერთდებით ყველა იმ პროტესტს, რომელიც საქართველოს ნორმალური განვითარების გზაზე დააბრუნებს", — განაცხადა მამუკა ხაზარაძემ.
ცნობისთვის, დღეს, 19:00 საათზე, საქართველოს პარლამენტთან სადამკვირვებლო ორგანიზაციების აქცია სახელწოდებით "დაიბრუნე ხმა" გაიმართება.