მოკლედ: პრორუსული და ჰომოფობიური მოწოდებებით ცნობილი ბლოგერი ბექა ვარდოსანიძის სახლი გაჩხრიკეს.
- საქართველოს უსაფრთხოების სამსახურის ინფორმაციით, ვარდოსანიძე მოწმის სახით გამოკითხვაზეც ჰყავთ დაბარებული.
დეტალები: სუს-ის ინფორმაციით, ვარდოსანიძის პირადი საცხოვრებელი ბინა და ავტოფარეხი ტერორიზმის შესახებ ცრუ შეტყობინების ფაქტზე გამოძიების ფარგლებში გაჩხრიკეს.
- მათივე ცნობით, გამოძიებამ დაადგინა, რომ დროის გარკვეული ინტერვალით, კონკრეტული პირის სარგებლობაში არსებული ელექტრონული ფოსტიდან, სხვადასხვა უწყებაში გაიგზავნა ტერორისტული შინაარსის მუქარის შემცველი შეტყობინებები, რაც დაკავშირებული იყო აფეთქებების განხორციელებასთან.
- სუს-ის, შსს-ის თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, ასევე, ტელეკომპანია "იმედის“ ოფიციალურ მეილზე, აღნიშნულმა მომხმარებელმა გაგზავნა ტერორისტული შინაარსის მუქარის შემცველი შეტყობინება.
- ტექსტში მითითებული იყო, რომ კლუბში "ბასიანი“, ბარში "რატის ბარი“ და რუსთაველის გამზირზე საახალწლო სცენაზე, ასევე, მიმდებარე ტერიტორიასა და სხვადასხვა ავტომანქანაში დამონტაჟებული იყო ასაფეთქებელი მოწყობილობები.
- ჩატარებული ჩხრეკების შედეგად ამოღებულია სხვადასხვა კომპიუტერული და ელექტრონული ინფორმაციის მატარებელი ტექნიკა, რაზეც ჩატარდება შესაბამისი მოქმედებები და საექსპერტო კვლევები.
- საქმეზე გრძელდება გამოძიება.
ბოლო ხაზი: ვარდოსანიძე, რომელიც ხშირად აკეთებს სიძულვილის შემცვლელ განცხადებებს, ქართულ ინტერნეტსივრცეში პოპულარული ბლოგერია.
- ის, ბოლო პერიოდში, დაუპირისპირდა საქართველოს საპატრიარქოს გადაწყვეტილებას, სამების ტაძრიდან გამოეტანათ მატრონა მოსკოველის ხატი და მასზე სტალინის გამოსახულება წაეშალათ.