მოკლედ: მარში ხვალ, 9 დეკემბერს გაიმართება.
- მთავარი გზავნილია — შენი ხმა ევროკავშირს: "არ დაგავიწყდეთ, თან იქონიოთ საქართველოს და ევროკავშირის დროშები, ან უბრალოდ, დიდ ფურცელზე დაწერილი თქვენი სათქმელი ევროკავშირისთვის", — მიმართავენ ორგანიზატორები მოქალაქეებს.
- პროდასავლური არასამთავრობო ორგანიზაციების მიერ დაგეგმილი მსვლელობა 14:00-ზე დაიწყება და რესპუბლიკის მოედნიდან ევროპის მოედნის მიმართულებით გაიმართება.
- 7 დეკემბერს, საქართველოს პრეზიდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა თქვა, რომ მარშს უერთდება.
დეტალები: ორგანიზატორები აცხადებენ, რომ ქართველი ხალხის ერთიანობას გადამწყვეტი მნიშვნელობა ჰქონდა და აქვს ევროკავშირისკენ მიმავალ გზაზე.
- "ამიტომ, როგორც მანამდეც, ევროკავშირს კიდევ ერთხელ უნდა ვაჩვენოთ ჩვენი ერთიანობა და გავაგონოთ ჩვენი ხმა", — ამბობენ ისინი და მარშში მსვლელობისკენ მოუწოდებენ საქართველოს ყველა მოქალაქეს, "დიდსა თუ პატარას, ქალსა თუ კაცს, სტუდენტსა თუ პენსიონერს, საჯარო მოხელესა თუ პოლიტიკოსს, ვისთვისაც საქართველოს ევროპული მომავალი მნიშვნელოვანია."
- ვიდეო: შენი ხმა ევროკავშირს / Facebook
კონტექსტი: 8 ნოემბერს, ევროკომისიამ საქართველოსათვის ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსის მისანიჭებლად დადებითი რეკომენდაცია გასცა.
- თუმცა, უახლოეს დღეებში, სავარაუდოდ, 14-15 დეკემბერს, ევროპულმა საბჭომ, რომელშიც 27 სახელმწიფოს ლიდერია, უნდა გადაწყვიტოს, საქართველო მიიღებს თუ არა კანდიდატი ქვეყნის სტატუსს.