მე და ჩემი ყველა მეგობარი ევროკავშირსა და შეერთხებულ შტატებში, რა თქმა უნდა, მხარს ვუჭერთ საქართველოს გაწევრიანებას ევროპულ ოჯახში და გვინდა, რომ ეს ქვეყანა ევროპის ნაწილი იყოს. თუმცა, საკითხავი არის ის, აკეთებს თუ არა საამისოდ ყველაფერს საქართველოს მთავრობა.
საქართველოს შეუძლია იცხოვროს, როგორც ევროპულმა ქვეყანამ და შეუძლია იცხოვროს ისე, როგორც რუსეთი ცხოვრობს. და არა მგონია, ჩემგან სჭირდებოდეთ ქართველებს ახსნა, თუ რას ნიშნავს ეს.
საქართველომ უნდა ჩაატაროს რეფორმები საკუთარ სახლში და ეს მოუტანს მას ევროპულ მომავალს. გარდა ამისა, ეს გააგრძელებს საქართველოს უსაფრთხოებას. საქართველო არის დაუცველი, იმიტომ, რომ რუსეთი არის აგრესორი, რომელიც ახლა აგრესიულ ხასიათზეა.
ჩვენ არ გვაინტერესებს რომელი პარტია მოიგებს აქ არჩევნებს. ჩვენ გვაინტერესებს, იქნება თუ არა საქართველო დემოკრატიული ქვეყანა. თუ ქართველები აირჩევენ დემოკრატიულ გზას, ჩვენ მას ყველანაირად დავეხმარებით. [მთავარი არხის თარგმანი].