ჩემი ძალიან მეგობრული რჩევაა, თავს ნუ იმართლებს, ჩვენ არასდროს გვითქვამს ასეთი რაღაცა, რომ ამერიკის შეერთებული შტატები ითხოვს ომს საქართველოსგან. აი, ასე და ამ ფორმით და შემთხვევითი არ არის, ამ ფორმით რომ არ მითქვამს, იქ რაღაცები ხდება, კულისებში და ჩვენ ამაზე ლაპარაკისგან თავს ვიკავებთ და ეს თავშეკავება შემთხვევითი არ არის. როცა ადამიანი გამოდის და ამბობს, არა, დედას გეფიცები, მე ასეთი რამე არასოდეს არ მითხოვია, მინიმუმ, ნახევარი ადამიანებისა, 10 ადამიანი რომ გისმენს, 5 ადამიანი ფიქრობს, რომ რატომ ამბობ ამას. ე.ი რაღაცას ითხოვდა და ჩემი გულწრფელი რჩევაა, ამ თემაზე ასე ლაპარაკისგან ყველამ თავი შევიკავოთ. იმიტომ, რომ ნახევარი მაინც ისე ფიქრობს, როგორც არ აწყობს იმას და არც ჩვენ.
ასე გამოეხმაურა მდინარაძე ამერიკის ელჩის განცხადებას. კელი დეგნანმა თქვა, რომ საქართველოს ხელისუფლებამ ძალიან კარგად იცის, რომ არასდროს მოუხდენიათ ზეწოლა, საქართველოს ომში ჩასართავად.
აქვე ნახეთ ჩვენი სტატია სახელისუფლებო გუნდის მხრიდან "ომში ჩართვის" პროპაგანდისტული ნარატივის გავრცელებასა და ბრალდებებზე.