დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის დირექტორის, ამირან გამყრელიძის განცხადებით, ვაქცინაციის ნელ ტემპს რამდენიმე მიზეზი აქვს. მისი თქმით, ესენია კომუნიკაციის ნაკლებობა, საერთო თვითშეგნება და ქვეყანაში მიმდინარე პოლარიზაცია.
"პირველი — იცით, რომ დავაკელით, და აქ მე ჩემ თავსაც ვგულისხმობ, მოსახლეობასთან მეტი. მეორე — სამწუხაროდ, ჩვენი საერთო თვითშეგნება და განათლების საშუალო დონის პრობლემები, რაც გვაქვს. ამაზე ბევრს მაკრიტიკებენ, ვიცი და გამაკრიტიკებთ, მაგრამ ფაქტი სახეზეა და მესამე, ის პოლარიზაცია, რაც მიმდინარეობს ქვეყანაში. სრული ეს ორი წელი ირყევა ქვეყანა ყველანაირად. ეს პოლარიზაცია სერიოზულად მოქმედებს პანდემიის მართვასა და მათ შორის, იმუნიზაციის პროცესზე. ეს არის ჩემი პირადი შეხედულება.
28 დეკემბრის მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსის 2 676 ახალი შემთხვევა დადასტურდა, გამოჯანმრთელდა — 2 966, ხოლო გარდაიცვალა 63 ადამიანი.