ხაზარაძე: კადრები ღია მტკიცებულებაა, რომ "ოცნება" რუსეთის დავალებას ასრულებს და ფეხქვეშ თელავს პრეზიდენტის ინსტიტუტს
ფოტო: Facebook/ნიკა მელია
ლელო საქართველოსთვის ლიდერის, მამუკა ხაზარაძის განცხადებით, პენიტენციური სამსახურის მიერ გავრცელებული მიხეილ სააკაშვილის კადრები იმის მტკიცებულებაა, რომ ქართული ოცნება ოკუპანტის დავალებას ასრულებას და ფეხქვეშ თელავს, როგორც პრეზიდენტის ინსტიტუტს, ასევე ადამიანის ღირსებასა და თავისუფლებას.
"მხოლოდ სირცხვილი არ არის ის გრძნობა, რომელიც გეუფლება ასეთი კადრების ნახვის დროს, კადრების, როდესაც ათრევენ ქვეყნის მესამე პრეზიდენტს, ადამიანს, ვინც არ უნდა იყოს ის. ეს არის მტრის, ოკუპანტის გულის მოგება, მათთან დაუფარავი კავშირის აღიარება, იმის ღია მტკიცებულება, რომ ოცნების ხელისუფლება დავალებას გულმოდგინედ ასრულებს; რომელიც ჩვენს თვალწინ ათრევს და ფეხქვეშ თელავს პრეზიდენტის ინსტიტუტს, ადამიანის ღირსებას, თავისუფლებას, ყველაფერ იმას, რაც ასე ძვირფასია ჩვენი მოქალაქისთვის და სახელმწიფოსთვის", — წერს ხაზარაძე.
პენიტენიცურმა სამსახურმა გაავრცელა კადრები, სადაც ჩანს, რომ მიხეილ სააკაშვილი გლდანის ციხის სამკურნალო დაწესებულებაში ძალის გამოყენებით გადაჰყავთ. ცოტა ხნის შემდეგ კი გავრცელდა მეორე ვიდეო, სადაც სააკაშვილი უკვე გაჩერებულ სასწარაფო დახმარების მანქანაშია და ამბობს, რომ არ გადმოვა. ის რუსთავის ციხეში დაბრუნებას ითხოვს.