საბედნიეროდ, ძალიან მძიმე მდგომარეობა არ არის — გვარამია დაშავებულ ოპერატორზე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/მთავარი არხ
მთავარ არხის დირექტორი, ნიკა გვარამია აცხადებს, რომ ქარელში, ქართული ოცნების შტაბში დაშავებული ოპერატორის მდგომარეობა ძალიან მძიმე არ არის. თუმცა, ის აღნიშნავს იმასაც, რომ ქარელის საავადმყოფოში არ არის შესაფერისი ტექნიკა იმისთვის, რომ სრულად გამოიკვლიონ ოპერატორის მდგომარეობა.
"ძალიან მძიმე მდგომარეობა საბედნიეროდ არ არის. როგორც ექიმები მეუბნებიან, აქ არ არის სამწუხაროდ მაღალი ხარისხის ტექნიკა, რომელიც ამას გადაიღებს, მაგრამ რა ხარისხიც აქ არის, ამის შედეგად დადგინდა, რომ არის მენჯ-ბარძაყის მოტეხილობა და ნეკნებთან და ხელთან დაკავშირებით ამ ტექნიკით ჯერჯერობით არაფერი არ ჩანს [საშიში] და ძალიან ბედნიერი ვარ ამის გამო. არის თუ არა ტვინის შერყევა და მუცლის ღრუში რამე, ესეც უნდა გადამოწმდეს უფრო ზუსტი ტექნოლოგიებით, იმიტომ, რომ აქ ამის შესაძლებლობა უბრალოდ არ არის", — აცხადებს გვარამია.
აღსანიშნავია, რომ ხმაური იყო ქარელის საავადმყოფოსთან, სადაც ახლა დაშავებული ოპერატორი იმყოფება. მთავარი არხის მიერ გავრცელებულ კადრებში ჩანს, რომ ადგილზე მისულ ქართული ოცნების შტაბის წევრებსა და მთავარი არხის თანაშრომლებს შორის სიტყვიერი დაპირისპირება შემდეგ ერთ-ერთმა მოქალაქემ ჟურნალისტს ხელი ჰკრა. ქართული ოცნების მხარდამჭერები ამტკიცებენ, რომ მთავარი არხის ოპერატორი აივნიდან არ გადმოუგდიათ და ის შემთხვევით გადმოვარდა. ისინი ამბობდნენ, რომ საავადმყოფოსთან სწორედ ამის სათქმელად მივიდნენ.